تلفن همراه

گوشی ارزان اپل با نام آیفون 5e عرضه می‌شود

طی چند ماه اخیر خبرهای فراوان در مورد تولید گوشی هوشمند ارزان قیمت در شرکت اپل به گوش رسید و برخی منابع آگاه از آن با نام آیفون 6c یا حتی آیفون 7c یاد کردند. ولی چینی‌ها به تازگی اخبار جدیدتری را در این زمینه به انتشار رسانده‌اند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، یکی از مهم‌ترین نکات در مورد این گوشی هوشمند نام آن است. در حالی که برخی منابع آگاه پیش‌تر با اطمینان کامل یکی از دو نام آیفون 6c یا آیفون 7c را برای این محصول معرفی می‌کردند، باید گفت که اپل هیچ یک از این اسامی را در نظر نگرفته است.

به گفته یک منبع آگاه که از فرآیندهای داخلی اپل به خوبی آگاهی دارد، گوشی هوشمند جدید این شرکت با نمایشگر 4 اینچی قرار است با نام آیفون 5e عرضه شود که حرف e در این نامگذاری از کلمه enhanced به معنی بهبود یافته گرفته شده است.

این محصول یک مدل به‌روزشده برای گوشی هوشمند آیفون 5s است و حتی شکل ظاهری مشابهی دارد که البته از سرویس‌های جدید Apple Pay و VoLTE هم پشتیبانی می‌کند.

برای دوربین اصلی این گوشی هوشمند حسگر 8 مگاپیکسلی در نظر گرفته شده است و از دیگر امکانات به کار رفته در آن می‌توان تراشه مرکزی A8 و رم یک گیگابایتی اشاره کرد.

منبع آگاه می‌گوید این گوشی هوشمند با قیمت 3288 یوآن وارد چین می‌شود و از این رو می‌توان قیمت نهایی آن را 500 دلار یا 459 یورو محاسبه کرد.


​​