تلفن همراه

همه گوشی‌های 2016 موتورولا مجهز به حسگر اثر انگشت

شرکت موتورولا نخستین بار در سال 2011 میلادی یک گوشی هوشمند مجهز به حسگر اثر انگشت را روانه بازار کرد و در این سال‌ها روی فناوری مذکور تاکید چندانی نداشت. اما هم‌اکنون که موتورولا به شرکت چینی لنوو فروخته شده، سیاست‌های آن تغییر کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «چِن زودُنگ» مدیرعامل شرکت لنوو در چین و آسیا-پسیفیک که هم اکنون صاحب اصلی موتورولا محسوب می‌شود اعلام کرد تمام گوشی‌های تحت برند Moto که در سال 2016 میلادی وارد بازار جهانی می‌شوند حسگر تشخیص اثر انگشت دارند.

این یک تغییر 180 درجه‌ای در سیاست‌های موتورولا را نشان می‌دهند و این مسئله را نمایان می‌کند که شرکت مذکور کم‌کم با مدیریت چینی فعالیت‌های خود را پیش‌ می‌برد.

مدیران لنوو همچنین اطلاعات دیگری را هم منتشر کردند. برای مثال گفته شد در سال 2016 میلادی موتورولا هیچ گوشی هوشمندی با نمایشگر کوچکتر از 5 اینچ تولید نمی‌کند. برند موتورولا قرار است برای تولید گوشی‌های پیشرفته مورد استفاده قرار بگیرد و سری محصولات Vibe در برند لنوو نیز گوشی‌های میان‌رده را تولید کند. در مجموع بین این دو برند در سال 2016 میلادی حدود 15 دستگاه گوشی هوشمند جدید وارد بازار می‌شود.

زودنگ همچنین بر این مسئله تاکید کرد پیش از پایان یافتن سال جاری میلادی خدمات گوگل به صورت کامل وارد بازار چین می‌شوند. این مسئله به آن معنی خواهد بود که سرویس Play Store برای عرضه ابزارهای اندرویدی بالاخره وارد این بازار رقابتی می‌شود.


​​