تلفن همراه

نخستین اپلیکیشنی که موقعیت جغرافیایی کاربر موبایلی را پنهان می‌کند

محققان موفق به ساخت اپلیکیشنی شده‌اند که جلوی فعالیت شرکت‌های نرم‌افزاری برای شناسایی موقعیت جغرافیایی کاربر را می‌گیرد تا آنها نتوانند آگهی‌های تبلیغاتی هدفمند خود را بسته به شرایط کاربر منتشر کنند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این اقدام گروهی از محققان با مدیریت «لینک گائو» استاد مهندسی الکترونیک و رایانه در دانشگاه بینگهامتون توانستند با معرفی اپلیکیشن مذکور جایزه Best Paper Award را از کنفرانس GLOBECOM در سانتیاگو به دست آورند.

بد نیست بدانید GLOBECOM یکی از دو کنفرانس معتبر انجمن IEEE محسوب می‌شود که در آن بهترین ابزارها و خدمات موبایلی به جهانیان معرفی می‌شود. در کنفرانس امسال بیش از 3000 سرویس جدید و 949 مقاله در 12 بخش مختلف پذیرفته شدند که در پایان این اپلیکیشن عنوان بهترین محصول را به خود اختصاص داد.

گائو در این خصوص گفت: «این ابزار تاثیر مستقیم در زندگی روزمره ما برجا می‌گذارد. گروه زیادی از کاربران هر روز از شبکه‌های اجتماعی و جست‌وجوگرهای اینترنتی در گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنند که البته این ابزارها در مقابل فعالیت مراکز بازاریابی ایمن نشده‌اند. برخی کاربران در این پلتفرم‌ها اطلاعات شخصی خود را به اشتراک می‌گذارند. به همین خاطر استفاده از ابزارهای امنیتی لازم و ضروری به نظر می‌رسد».

کاربران در فیسبوک، توئیتر، لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی حجم گسترده‌ای از اطلاعات را به اشتراک می گذارند و هر روز بخشی از زندگی خود را روی پلتفرم‌های آنلای منتشر می‌کنند. اگر در این زمینه از چنین اپلیکیشن‌هایی استفاده نشود، اطلاعات شخصی کاربران می‌تواند دستخوش خطرات جدی شود.


​​