فناوری

15 میلیارد دستگاه مجهز به Wi-Fi تا پایان سال 2016

انجمن Wi-Fi Alliance اعلام کرد عرضه دستگاه‌های مجهز به گیرنده بی‌سیم Wi-Fi از مرز 12 میلیارد دستگاه هم گذشته است و پیش‌بینی می‌شود پایان سال 2015 میلادی این رقم به 15 میلیارد دستگاه برسد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گیرنده بی‌سیم Wi-Fi که سال گذشته روی 6.8 میلیارد دستگاه الکترونیکی نصب شد، یکی از پرکاربردترین فناوری‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شود. انجمن توسعه دهنده این فناوری اعلام کرد که برای سال 2016 میلادی برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام داده است تا ظرفیت و توانمندی این فناوری را گسترش دهد.

«فیل سولیس» از محققان این انجمن توضیح داد: «صنعت Wi-Fi  با سرعت قابل ملاحظه در حال توسعه است و انجمن مربوطه می‌کوشد دسترسی به این فناوری را برای همه ساکنان کره خاکی فراهم آورد».

به گفته مرکز تحقیقاتی ABI Research، تاکنون بیش از 12 میلیارد دستگاه مجهز به گیرنده بی‌سیم Wi-Fi در جهان عرضه شده است که پیش‌بینی می‌شود در سال 2016 میلادی سه میلیارد دستگاه دیگر هم به آن اضافه شود. طی سال جاری میلادی تعداد دستگاه‌های مجهز به گیرنده Wi-Fi با توان 2.4 تا 5 گیگاهرتز نسبت به قبل افزایش قابل ملاحظه میابد.


​​