تلفن همراه

آیفون‌های بعدی فناوری ارتباطی Li-Fi دارند

فناوری Li-Fi یک اتفاق جدیدی است که به احتمال قوی از آن بی‌خبرید. ولی خبرهای جدید نشان می‌دهد که شرکت اپل قصد دارد در مدل‌های بعدی آیفون از این فناوری استفاده کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گیرنده‌های Li-Fi از پالس‌های نوری برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند تا اتصال برقرار شود و سپس گوشی هوشمند این پالس‌ها را به سیگنال‌های الکترونیکی قابل فهم تبدیل می‌کند.

با توجه به اینکه Li-Fi از نور برای انتقال داده استفاده می‌کند، در این سیستم از لامپ‌های معمولی برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می‌شود.

شرکت اپل هم‌اکنون در حال توسعه فناوری Li-Fi است و در سیستم‌عامل iOS 9.1 این قابلیت معرفی شد. هنوز به درستی مشخص نیست که فعالیت‌های اپل در این زمینه به چه نتیجه‌ای رسیده است و از چه زمان Li-Fi به صورت رسمی وارد گوشی هوشمند آیفون می‌شود.

با این وجود منابع آگاه اعلام کردند که اپل پروژه ویژه‌ای را برای توسعه این فناوری در دختیار گرفته است. مرکز خبری AppleInsider به حق امتیاز ثبت شده توسط اپل در سال 2013 میلادی اشاره کرد و توضیح داد  شرتک اپل قصد دارد Li-Fi را جایگزین Wi-Fi کند.


​​