باندپهن ثابت

معاون نظارت رگولاتوری: ظرفيت شركتهاي ارائه‌دهنده اينترنت پرسرعت بيش ار تقاضاي مشتركان است

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري اعلام كرد: با توجه به بسترهاي ارتباطي موجود، توسعه آنها و تنوع پروانه‌هاي صادر شده از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، در حال حاضر، دسترسي به سرويس اينترنت پرسرعت، بدون محدوديت در واگذاري براي متقاضيان فراهم شده است.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، غلامرضا داداش‌زاده با اشاره به اينكه ظرفيت اپراتورهاي فعلي ارائه‌دهنده سرويس اينترنت باند پهن بسيار بالاتر از تعداد مشتركين آنهاست، افزود: در استان تهران، شركتهاي خدمات انتقال داده‌ها (PAP) و شركت مخابرات ايران، دو ميليون و ۱۷۰ هزار و ۵۷۱ پورت پرسرعت سيمي نصب كرده‌اند در حاليكه تنها يك ميليون و ۶۸۶ هزار نفر متقاضي دريافت سرويس بوده و سرويس مورد نظر خود را دريافت كرده‌اند. 
 
وي افزود: البته در مواردي كه كيفيت سرويس ارائه شده به مشتركين از شاخصهاي تعيين شده پائين‌تر باشد، سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي در مورد توقف فروش سرويس اپراتور تا زمان ارتقاي پهناي باند اقدام مي‌كند. 
 
داداش‌زاده با اشاره به اينكه در حال حاضر در شش استان كرمان، فارس، ايلام، بوشهر، هرمزگان و كردستان توقف فروش اعمال شده است، تصريح كرد: در مواقع اعمال توقف فروش يا مواردي كه لازمه ارائه سرويس، انجام توسعه زيربنائي بخش ICT است، سرويسهاي دسترسي به باند پهن شامل Wimax، Wi-Fi، ۳G و ۴G به عنوان سرويسهاي جايگزين قابل استفاده است. 
 
وي اظهار كرد: مشتركان درصورت مشاهده تخلف در ارائه سرويس اينترنت پرسرعت مي‌توانند از طريق سامانه پاسخگوئي به شكايات ۱۹۵ و پايگاه اينترنتي www.۱۹۵.ir  شكايات خود را ثبت كنند تا از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي بررسي و پيگيري لازم انجام شود.

​​