تلفن همراه

عرضه 15 میلیارد دستگاه مجهز به Wi-Fi تا پایان سال 2016

مرکز توسعه خدمات بی‌سیم موسوم به Wi Fi Alliance اعلام کرد تاکنون بیش از 12 میلیارد دستگاه مجهز به گیرنده Wi-Fi در سراسر جهان عرضه شده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال 2016 میلادی به 15 میلیارد دستگاه برسد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گیرنده Wi-Fi با نصب روی بیش از 6.8 میلیارد دستگاه، طی یک سال گذشته محبوب‌ترین و پرکاربردترین فناوری در سراسر جهان بوده است.

مرکز Wi Fi Alliance به منظور گسترش و سازگاری هرچه بیشتر این فناوری در سال 2016 تغییراتی را در روند کاری خود درنظر گرفته است که از جمله آنها می‌توان به برنامه گسترش کاربردها و ظرفیت شبکه Wi-Fi اشاره کرد. این اقدام موجب می‌شود انواع مختلف دستگاه‌ها توان سازگاری با گیرنده Wi-Fi را داشته باشند.

«فیل سولیس» مدیر تحقیقات مرکز ABI Research در این خصوص گفت:‌ »صنعت Wi-Fi به صورت موازی با ارایه طرح‌ها و مجوزهای جدید در این زمینه دنبال شده است. با عرضه بیش از 12 میلیارد دستگاه مجهز به گیرنده Wi-Fi یک رکورد ویژه در این زمینه به ثبت رسیده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال 3 میلیارد دستگاه دیگر با این فناوری عرضه شود. پیش‌بینی می‌شود امسال بخش اعظم دستگاه‌های موبایلی به گیرنده‌های Wi-Fi با قابلیت پشتیبانی از دو باند 2.4 و 5 گیگاهرتز عرضه شوند».

«ادگار فیگوروآ» مدیر مرکز Wi Fi Alliance اعلام کرد مرکز او برنامه‌ریزی‌های فراوان انجام داده است تا با فرآیند توسعه اینترنت اشیا سازگار شود و بتواند خدمات گسترده‌تری در این زمینه ارایه دهد. او می‌گوید هیچ نشانه‌ای برای کاهش پیشرفت گیرنده‌های Wi-Fi دیده نمی‌شود.


​​