رگولاتوری

مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپای فاوا افتتاح شد

منبع: تسنیم
مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا افتتاح شد.
 
مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای اهداف خود مبنی بر حمایت از توسعه کسب و کار های نوپا و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فناوری اطلاعات افتتاح شد.
 
رضا باقری اصل درباره افتتاح این مرکز عنوان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون نشست های جامعی با ذی نفعان و اعضای زیست‌بوم کارآفرینی در سازمان IT برگزار شد که بر همین اساس ساختار سازمانی و طرح کسب و کار مرکز طی پروژه "تدوین ضوابط و معیارهای ایجاد مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کارهای نوپای فاوا" براساس اصل عدم مداخله دولت در حوزه تصدی گری و افزایش حمایت های منسجم از بخش خصوصی طراحی شد.
 
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران ترویج و تسهیل ارزش‌آفرینی، بررسی و تلاش برای توسعه بازار، تیم‌سازی، شبکه‌سازی و هم‌افزایی، خدمات و مشاوره کسب‌وکار، خدمات و مشاوره قانونی را از جمله اهداف این مرکز دانست و ادامه داد: با توسعه این مرکز ارتباط مستقیم با بازیگران مختلف بازار و صنعتگران بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات برقرار می شود.
 
وی افزود: این مرکز درگاهی برای تجمیع حمایت های دولت از کسب و کار های نوپای ICT بوده و در این راستا و براساس اختیارات و مقررات تدوین شده به ویژه آیین نامه توسعه و گسترش کاربردهای فاوا (11 مهر ماه سالجاری) در تلاش برای افزایش همکاری ها و هماهنگی های بین بخش دولتی و غیر دولتی خواهد بود.
 
او گفت: این مرکز به دنبال پاسخگویی به نیاز اعضای زنجیره‌ی ارزش زیست بوم کسب و کار های نوپای فاوا بوده و تلاش دارد با همفکری بخش خصوصی برای بهینه‌سازی راه‌کارهای ملی چاره جویی کند.
 
وی خاطر نشان کرد: مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کار های نوپا " در تلاش برای حفظ تعادل بازار در بخش‌های مختلف زیست‌بوم کسب ‌وکارهای نوپا بوده و برای تقویت حلقه‌های ضعیف‌تر زیست‌بوم فعالیت خواهد کرد.

​​