فناوری اطلاعات

بازي كلش شگرد جديد كلاهبرداران

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
فردي كه با وعده خريد اكانت بازي كلش پسورد ايميل يك نفر را دريافت كرده و از او كلاهبرداري كرده بود توسط ماموان پليس فتا اصفهان شناسايي و دستگير شد. 
 
سرهنگ"غلامرضا شهرياري"رئيس مركز اطلاع رساني پليس استان اصفهان گفت: شخصي با مراجعه به پليس فتا اظهار داشت در فضاي مجازي با فردي آشنا شدم كه حاضر به خريد اكانت بازي كلش به مبلغ 10 ميليون ريال بود و پس از در اختيار قرار دادن پسورد ايميل هيچ مبلغي را واريز نكرد.
 
وي افزود:شاكي مدعي بود مدت ها بازي كلش را بر روي گوشي تلفن همراهم نصب كرده بودم و آن را بازي مي كردم تا به سطح بالايي رسيد و اكانت آن را در معرض فروش قرار دادم و با فردي آشنا شدم كه با مبلغ پيشنهادي حاضر به خريد آن بود اما پس از آنكه پسورد خود را به وي دادم هيچ پولي پرداخت نكرده و آن را تغيير داده است. 
 
سرهنگ شهرياري ادامه داد: با توجه به اظهارات شاكي و جمع آوري ادله لازم نهايتا متهم شناسايي و به جرم كلاهبرداري اينترنتي دستگير شد.
 
اين مقام انتظامي بيان داشت : يكي از بازي هاي دنياي موبايلي كه بسياري از خانواده هاي ايراني را درگير كرده بازي كلش مي باشد و باعث رو در رو شدن والدين با فرزندانشان شده است زيرا جوانان و نوجواناني كه اين بازي را شروع مي كنند به خاطر رسيدن به سطح بالاي آن و كسب درآمد شديداً به آن اعتياد پيدا كرده و گاهاً مشاهده شده صدمات جدي و جبران ناپذيري بر زندگي آنها از جمله افت تحصيلي،آسيبهاي جسمي و روحي و كم رنگ شدن رابطه اجتماعي آنها با خانواده و ديگران وارد شده است.
 
رئيس مركز اطلاع رساني پليس اصفهان در پايان خاطر نشان كرد: ترك اين بازي براي كاربران آن نيز بسيار دشوار است  اما اعتياد به اين بازي تنها آسيب آن نيست بلكه آسيب هاي ديگري از جمله اينكه ايراني ها روزانه ميليونها دلار براي سازنده آن كسب درآمد دارند لذا توصيه مي گردد جوانان و نوجوانان براي پر كردن اوقات فراقت خود راه هاي ديگري را كه براي آينده آنها مفيد است انتخاب كنند.
 

​​