فناوری اطلاعات

بازی كلش شگرد جدید كلاهبرداران

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
فردی كه با وعده خرید اكانت بازی كلش پسورد ایمیل یك نفر را دریافت كرده و از او كلاهبرداری كرده بود توسط ماموان پلیس فتا اصفهان شناسایی و دستگیر شد. 
 
سرهنگ"غلامرضا شهریاری"رئیس مركز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان گفت: شخصی با مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت در فضای مجازی با فردی آشنا شدم كه حاضر به خرید اكانت بازی كلش به مبلغ 10 میلیون ریال بود و پس از در اختیار قرار دادن پسورد ایمیل هیچ مبلغی را واریز نكرد.
 
وی افزود:شاكی مدعی بود مدت ها بازی كلش را بر روی گوشی تلفن همراهم نصب كرده بودم و آن را بازی می كردم تا به سطح بالایی رسید و اكانت آن را در معرض فروش قرار دادم و با فردی آشنا شدم كه با مبلغ پیشنهادی حاضر به خرید آن بود اما پس از آنكه پسورد خود را به وی دادم هیچ پولی پرداخت نكرده و آن را تغییر داده است. 
 
سرهنگ شهریاری ادامه داد: با توجه به اظهارات شاكی و جمع آوری ادله لازم نهایتا متهم شناسایی و به جرم كلاهبرداری اینترنتی دستگیر شد.
 
این مقام انتظامی بیان داشت : یكی از بازی های دنیای موبایلی كه بسیاری از خانواده های ایرانی را درگیر كرده بازی كلش می باشد و باعث رو در رو شدن والدین با فرزندانشان شده است زیرا جوانان و نوجوانانی كه این بازی را شروع می كنند به خاطر رسیدن به سطح بالای آن و كسب درآمد شدیداً به آن اعتیاد پیدا كرده و گاهاً مشاهده شده صدمات جدی و جبران ناپذیری بر زندگی آنها از جمله افت تحصیلی،آسیبهای جسمی و روحی و كم رنگ شدن رابطه اجتماعی آنها با خانواده و دیگران وارد شده است.
 
رئیس مركز اطلاع رسانی پلیس اصفهان در پایان خاطر نشان كرد: ترك این بازی برای كاربران آن نیز بسیار دشوار است  اما اعتیاد به این بازی تنها آسیب آن نیست بلكه آسیب های دیگری از جمله اینكه ایرانی ها روزانه میلیونها دلار برای سازنده آن كسب درآمد دارند لذا توصیه می گردد جوانان و نوجوانان برای پر كردن اوقات فراقت خود راه های دیگری را كه برای آینده آنها مفید است انتخاب كنند.
 

​​