فناوری اطلاعات

هک حساب هاي بانکي از طريق فروش پايان نامه دانشجويي

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
با تلاش ماموران پليس "فتا" فارس فردي که در فضاي مجازي به بهانه فروش پايان نامه هاي دانشگاهي اقدام به هک و برداشت از حساب هاي بانکي افراد مي نمود دستگير شد. 
 
 
رئيس پليس "فتا" استان فارس از دستگيري فردي خبر داد که در فضاي مجازي با انتشار خبري با موضوع؛ فروش مقالات علمي و انجام پروژه هاي دانشجويي با قيمت پايين، اقدام به کلاهبرداري مي كرد: وي در اين خصوص توضيح داد: چند دانشجو به عنوان شاكي به پليس "فتا" مراجعه و اظهار كردند؛ براي انجام پروژه دانشگاهي خود به سايتي برخورد مي کنند که تعداد زيادي از پروژه ها و مقالات دانشجويي با موضوعات و رشته هاي مختلف را با قيمتي مناسب جهت فروش داخل سايت خود گذاشته که بعد از ورود به درگاه بانک جهت خريد مقاله و يا پايان نامه مورد نظر با پيام خطاي "انجام تراکنش امکان پذير نمي باشد" مواجه شده و پس از مدتي حساب هاي اين افراد تخليه مي شود. 
 
سرهنگ "سيدموسي حسيني" افزود: با قرار گرفتن پرونده در دستور کار افسران پليس "فتا"، کارشناسان با اقدامات فني و تخصصي خود موفق به رمزگشايي پرونده شدند. 
 
وي گفت: در اين بررسي ها مشخص شد درگاه بانکي که افراد پس از انتخاب مقاله مورد نظر به آن انتقال داده مي شوند يک درگاه بانک جعلي "فيشينگ" بوده که تمام اطلاعات حساب بانکي افراد را به گرداننده سايت منتقل مي کند. 
 
رئيس پليس "فتا" استان فارس با بيان اينکه متهم بلافاصله شناسايي و توسط کاراگاهان پليس فتا دستگير شد، خاطر نشان كرد: اينترنت سرشار از مزايا و فرصت ها است به شرط آنکه امنيت در آن برقرار گردد و اين امنيت را در مرحله اول خود فرد مي بايست با کسب آگاهي نسبت به فضاي مجازي و نحوه استفاده از آن براي خود و خانواده خود تامين كنند. 
 
سرهنگ "حسيني" از شهروندان درخواست كرد: در هنگام استفاده از درگاه هاي بانک در اينترنت به نکات زير توجه نمايند تا ديگر شاهد سوء استفاده برخي فرصت طلبان از اين فضا نباشيم: 
به آدرس اينترنتي بانک مورد نظر دقت کنند و مطمئن شويد از حروف شبيه سازي شده استفاده نشده باشد 
تمامي درگاه هاي بانک از پروتکل امنيتي SSL استفاده مي نمايند که با https در ابتداي آدرس سايت نشان داده مي شود. 
 
با هر بارگيري مجدد يا refresh مکان اعداد در صفحه کليد مجازي بايد تغيير کند. 
با کليک کردن بر روي قفل امنيتي اطلاعات در مورد SSL سايت در اختيار شما قرار مي گيرد.
 

​​