فناوری اطلاعات

دستگیری عاملان تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رییس پلیس فتا گیلان از دستگیری عاملان تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان در فضای مجازی، در شهرستان رشت خبر داد. 
 
سرهنگ "محمدخانی" رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت : در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم 30 و  34  ساله  گیلانی مبنی بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی و قصد اخاذی از  آنان ، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.
 
رئیس پلیس فتا استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی ، عاملان  تهدید به انتشار عکس های خصوصی به قصد اخاذی از شکات در فضای مجازی كه دو مرد 36و 41 ساله اهل و ساکن رشت بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شدند  .
 
سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال كشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی قصد اخاذی از شکات را داشتند اعتراف كرده که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند . 
 
رئیس پلیس فتای استان گیلان در پایان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irیا ایمیل این پلیس به آدرسGfata@police.irگزارش نمایند.

​​