فناوری اطلاعات

دستگيري عاملان تهديد به انتشار تصاوير خصوصي در فضاي مجازي

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رييس پليس فتا گيلان از دستگيري عاملان تهديد به انتشار تصاوير خصوصي شهروندان در فضاي مجازي، در شهرستان رشت خبر داد. 
 
سرهنگ "محمدخاني" رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان گيلان گفت : در پي ارجاع چند فقره پرونده از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهي خانم 30 و  34  ساله  گيلاني مبني بر تهديد به انتشار تصاوير خصوصي و قصد اخاذي از  آنان ، موضوع به صورت ويژه در دستورکار پليس فتا قرار گرفت.
 
رئيس پليس فتا استان گيلان افزود: با پي جويي هاي فني و پليسي ، عاملان  تهديد به انتشار عکس هاي خصوصي به قصد اخاذي از شکات در فضاي مجازي كه دو مرد 36و 41 ساله اهل و ساکن رشت بودند شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي در رشت دستگير شدند  .
 
سرهنگ محمدخاني اظهار داشت: با توجه به ادله ديجيتال كشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابي خود و اينکه با تهديد به انتشار تصاوير خصوصي در فضاي مجازي قصد اخاذي از شکات را داشتند اعتراف كرده که جهت سير مراحل قانوني تحويل دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشت شدند . 
 
رئيس پليس فتاي استان گيلان در پايان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضاي مجازي يا پيام رسان هاي موبايلي مراتب را از طريق نشاني پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irيا ايميل اين پليس به آدرسGfata@police.irگزارش نمايند.

​​