فناوری اطلاعات

سفر به مکان دلخواه با هولونز مایکروسافت برای گفت‌وگو با دیگران

منبع: فارس
به زودی با استفاده از هدست واقعیت مجازی مایکروسافت خواهید توانست با افرادی که در اطراف شما نیستند از نزدیک گفتگو کنید. برای این کار فناوری جدیدی توسط این شرکت موسوم به هولوپرتیشن ابداع شده است.
فناوری مذکور توسط واحد فناوری های تعاملی سه بعدی مایکروسافت ابداع شده و بر طبق ویدئویی که در این زمینه در سایت یوتیوب قرار گرفته، یکی از مدیران واحد تحقیقات مایکروسافت به نام شهرام ایزدی افراد مختلفی را به اتاقی که در آن حضور دارد منتقل می کند و با آنها تعامل می‌کند.
 
این حضور به صورت دیجیتالی و سه بعدی است و فناوری هولو پرتیشن باعث می شود افراد دیگر و از جمله دختر شهرام ایزدی علیرغم حضور فیزیکی در اتاق های دیگر عملا در اتاق محل حضور وی نمایش داده شوند.
 
فناوری مذکور به گونه ای طراحی شده که نقشه تحرکات فیزیکی هر فرد را ترسیم می کند و تصویری سه بعدی از آنها را برای کسی که هولولنز را به چشمش زده ارسال می کند و لذا دو نفر کاربر فناوری مذکور می توانند با  یکدیگر تعامل کنند.
 
البته تعاملات انسانی در قالب فناوری جدید هنوز به طور کامل انجام نمی شود و به عنوان مثال کاربران عملا قادر به لمس یکدیگر نیستند. اما آنها می توانند در زمان گفت‌وگو در اتاق راه بروند و جابجا شوند. مایکروسافت قصد دارد فناوری یاد شده را ظرف ماه‌های آینده ارتقا دهد.

​​