فناوری اطلاعات

«کلش آو کلنز» 200 قربانی گرفت

منبع: فناوران
متهم سایبری که با پهن کردن طعمه به نام بازی «کلش آو کلنز» اقدام به ۲۰۰ مورد هک حساب کاربری ایمیل کرده بود توسط پلیس فتا استان خراسان جنوبی شناسایی و در محل سکونت خود دستگیر شد.
 
سیدغلامرضا حسینی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی گفت: فردی به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد پسورد و رمز ایمیل او هک شده و بعد از مدتی متوجه شده بود که ورود به ایمیل برای او مقدور نیست تا این که معلوم شد فرد دیگری با دسترسی به ایمیل وی و برداشتن رمز کاربری، بازی کلش آو کلنز مالباخته را در اختیار گرفته است.
حسینی افزود: این مالباخته در یکی از شبکه های اجتماعی موبایل متوجه می شود که برای بازی موبایلی کلش آو کلنز هزار جم رایگان از طریق سایتی گذاشته شده که فرد شا÷کی به سایت مربوطه مراجعه و در یک چشم برهم زدن حساب کاربری ایمیل وی هک شده بود و فرد هکر نیز با به دست آوردن رمز ایمیل شاکی محتوای ایمیل را بررسی می کند تا این که به حساب کاربری بازی کلش که متعلق به شاکی بود دست یافته است.
وی ادامه داد: تحقیقات از شاکی تکمیل شد و پلیس فتا با انجام شگردهای سایبری صاحب سایت را شناسایی کردند و معلوم شد که این فرد در یکی از استان های همجوار سکونت دارد.
حسینی تصریح کرد: با هماهنگی قضایی که صورت گرفت پرونده توسط پلیس فتای استان بررسی و محل سکونت صاحب سایت مخرب شناسایی و متهم دستگیر شد تا این که متهم در اظهارات خود به 200 مورد هک اطلاعات حساب کاربری که با بازی کلش آو کلنز مرتبط بودند اعتراف کرد.
 

​​