باندپهن

حمایت ویژه اوباما از قانون جدید خدمات تلویزیون کابلی

فوریه امسال کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) به منظور رهاسازی خدمات کابلی برای گیرنده‌های ستاپ-باکس خانگی قانونی را مطرح کرد. «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا امروز اعلام کرد از این قانون پشتیبانی می‌کند تا مردم بتوانند کنترل بیشتری بر نحوه دسترسی خود به شبکه‌های تلویزیونی داشته باشند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طرح اولیه این قانون که با نام «باز کردن جعبه» معرفی شده است، رقابت در عرصه خدمات کابلی را بیشتر می‌کند و بستر لازم برای ارایه نوآوری را فراهم می‌آورد. در این طرح کاربران می‌توانند برمبنای پولی که پرداخت می‌کنند، کنترل و انتخاب بیشتری برای انتخاب برنامه‌ها و محتوای شبکه‌های تلویزیونی داشته باشند.

در حال حاضر شرکت‌های ارایه دهنده خدمات کابلی آمریکا به‌ازای هر خانه به طور میانگین سالانه 231 دلار دریافت می‌کنند تا دسترسی به خدمات و برنامه‌های تلویزیونی را برای افراد فراهم آورند.

بر اساس طرح جدید، کاربران می‌توانند گزینه‌های مورد نظر خود را از طیف گسترده شرکت‌های ارایه دهنده خدمات کابلی از جمله Roku، AppleTV و ... انتخاب کنند. این اتفاق که رقابت میان ارایه دهندگان خدمات کابلی را افزایش میدهد، باعث می‌شود رضایت مشتریان هم بیشتر شود.

اوباما همچنین دستور ویژه داد تا آژانس‌های فدرال ظرف دو ماه گزارش مربوط به رقابتی کردن و نوآورانه کردن خدمات تلویزیونی کابلی را به دفتر او ارایه دهند.


​​