اپلیکیشن

Chrome OS به‌زودی یک میلیون اپلیکیشن کاربردی در اختیار می‌گیرد

شرکت گوگل در تلاش است خدمات فروشگاه اینترنتی بزرگ خود مخصوص سیستم عامل اندروید را برای رایانه‌های رومیزی هم ارایه دهد و در این راستا به زودی سیستم عامل Chrome OS هم از مزایای این فروشگاه اینترنتی بهره می‌برد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از سال گذشته این اتفاق ممکن شد تا کاربران بتوانند ابزارهای کاربردی مخصوص اندروید را روی رایانه‌های Chromebook و دستگاه‌های Chromebox نصب کنند. ولی باید به این نکته توجه کرد که تنها تعداد کمی از این اپلیکیشن‌ها قابلیت اجرا روی هر دو پلتفرم را داشتند.

در شرایط کنونی کاربران رایانه‌های مبتنی بر Chrome OS مجبورند از ابزارهایی که به صورت اختصاصی برای این سیستم عامل طراحی شده است استفاده کنند.

این طور که مرکز خبری Ars echnica گزارش داده است، طی چند روز اخیر تحولات فروشگاه اینترنتی Play Store برای برخی کاربران Chrome OS اعمال شده است. این اتفاق به معنی آن خواهد بود که در آینده نزدیک این فروشگاه اینترنتی به صورت گسترده در اختیار کاربران رایانه‌ای هم قرار می‌گیرد.

منابع آگاه اعلام کردند که شرکت گوگل قصد دارد در مرحله نخست یک میلیون اپلیکیشن کاربردی و بازی را از طریق فروشگاه Play Store در اختیار کاربران Chrome OS بگذارد.


​​