فناوری‌های پوشیدنی

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری HTC برای توسعه واقعیت مجازی

شرکت HTC روزهای شلوغی را پشت‌سر می‌گذارد و پس از عرضه پرچمدار خود موسوم به HTC 10، تلاش می‌کند نخستین عینک واقعیت مجازی خود با نام Vive را با بهترین امکانات و قابلیت‌ها به دست کاربران جهانی برساند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت هم‌اکنون پروژه جدیدی در دست گرفته است تا گام‌های بهتری را برای حضور در بازار جهانی بردارد. در این پروژه HTC یک انکوباتور یا مرکز شتاب‌دهنده برای خود تاسیس می‌کند تا استارت‌آپ‌های فعال در حوزه واقعیت مجازی بتوانند در آن فعالیت کنند.

این مرکز شتاب‌دهنده Vive X نام دارد و برای راه‌اندازی آن بیش از 100 میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است تا استارت‌آپ‌ها بتوانند طرح‌های جدید خود را در آن آزمایش کنند. این طرح از مه 2016 به صورت آزمایشی در پکن فعالیت خود را آغاز می‌کند و سپس در تایوان و سانفرانسیسکو هم دنبال می‌شود.

نکته قابل ملاحظه این است که Oculus و دیگر شرکت‌های بزرگ فعال در عرصه واقعیت مجازی تاکنون هیچ اقدام قابل ملاحظه‌ای را برای بازار آسیا انجام نداده‌اند و HTC که کارخانه مرکزی آن در کشور تایوان واقع شده است، قصد دارد با استفاده از این فرصت گوی سبقت را از رقبا برباید.

مرکز Vive X قصد دارد فعالیت خود را با چند استارت‌آپ در آسیا آغاز کند و سپس در دیگر نقاط جهان هم روی پروژه‌های مربوط به واقعیت مجازی سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهد.


​​