بازار سرمایه

بزرگترین سقوط درآمد و ارزش سهام اپل در سال‌های اخیر

اپل گزارش مربوط به فصل دوم سال ماری 2016 را منتشر کرد و توضیح داد در شرایط کنونی فروش محصولات و درآمدهای آن به میزان قابل ملاحظه کاهش یافته است. این شرایط در حالی صورت گرفته است که پیش‌ از این گفته می‌شد اپل بین تمام شرکت‌های جهانی بهترین درآمد فصلی را همواره داشته است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت طی فصل گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد کمتری آیفون، آیپد و رایانه مک را به فروش رساند. به دنبال این اتفاق درآمدهای اپل هم کاهش یافت.

شرکت اپل در گزارش فصلی خود اعلام کرد طی دوره زمانی مذکور 50.6 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که این رقم نسبت به درآمد فصل مشابه از سال قبل کاهش 7.5 میلیارد دلاری را نشان می‌دهد. همچنین گفته می‌شود که درآمدهای اپل نسبت به فصل نخست سال مالی جاری 25 میلیارد دلار کمتر شده است.

«تیم کوک» مدیرعامل اپل با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص توضیح داد: «گروه ما تخصص ویژه دارد تا با مشکلات بزرگ در بازار جهانی روبرو شود. ما بسیار خوشحالیم که با قدرت فراوان به جلو حرکت می‌کنیم و همچنان در بخش خدمات خود بیشترین درآمد را به دست می‌آوریم. با توجه به اکوسیستم درستی که برای شرکت اپل تعریف شده است، هم‌اکنون بیش از یک میلیارد دستگاه فعال ما در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد».

پیش‌بینی شده است که در فصل سوم سال مالی 2016 درآمدهای اپل باز هم کاسته شود. برای این دوره زمانی اپل بین 41 تا 43 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد.


​​