فناوری اطلاعات

کورتانا، گوگل را منبع موثق نمی داند

منبع: فناوران
شرکت مایکروسافت در اقدامی نه چندان غیر قابل پیش بینی، اعلام کرده است که از این پس کورتانا، دستیار نرم افزاری این شرکت، برای یافتن پاسخ ها به هیچ وجه از موتور جست وجوی گوگل استفاده نخواهد کرد و تنها پاسخ هایی را که از بینگ (Bing)، موتور جست وجوی مایکروسافت، بیابد نمایش می دهد.
 
دو غول تکنولوژی جهان یعنی گوگل و مایکروسافت، در عرصه های مختلفی با یکدیگر رقابت دارند اما بدون شک دو عرصه اصلی رقابت آنها موتور جست وجوی آنلاین و سیستم عامل است. اکنون مایکروسافت اعلام کرده است که دستیار نرم افزاری «کورتانا» که در ویندوز 10 گنجانده شده است، اعتمادی به موتور جست وجوی گوگل ندارد و برای ارایه خدمات بهتر، تنها از موتور جست وجوی خود مایکروسافت یعنی بینگ بهره خواهد گرفت.
 
مایکروسافت علت این تصمیم را این طور بیان کرده است که به دلیل اینکه نتایج حاصل از یک جست وجو در گوگل، قابل اعتماد و قابل پیش بینی نیستند، مشکلاتی را برای کورتانا و استفاده کننده از آن به وجود می آورد که این موضوع نارضایتی مشتریان را در پی خواهد داشت.
 
در نتیجه این شرکت تصمیم گرفته است که تنها موتور جست وجوی بینگ را در کورتانا فعال و قابل استفاده کند. از سوی دیگر، عملکرد سرعت و دقت کورتانا با توجه به هماهنگی که چارچوب این نرم افزار با موتور جست وجوی بینگ دارد، بسیار بهتر خواهد بود.
 
مایکروسافت تأکید کرده است که امکان استفاده از جست وجوگر «گوگل کروم» و موتور جست وجوی گوگل در نرم افزارهای جست وجوگر موجود روی ویندوز همچنان وجود خواهد داشت و کاربر می تواند در جست وجوگر خود از هر موتوری که خودش انتخاب می کند، استفاده کند.
 
کورتانا یک دستیار نرم افزاری است که پاسخ سوالات کاربر را در ویندوز 10 کامپیوتر و ویندوز موبایل برای او می یابد و حتی پاسخ را برای استفاده در نرم افزارهای مختلف از جمله مسیریاب ارسال می کند. در صورتی که این پاسخ تناسبی با سوژه مورد پرسش نداشته باشد، ممکن است مشکلات نرم افزاری یا کاربری در استفاده از وسیله مورد نظر ایجاد کند.

​​