باندپهن

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران: برنامه آینده مخابرات افزایش پهنای باند کشور به ۱۲۰ ترا است

منبع: تسنیم
تفاهم نامه همکاری بین شرکت مخابرات ایران و شرکت مخابرات کره جنوبی (KT) به منظور گسترش همکاری در زمینه توسعه خدمات مخابراتی روز گذشته به امضاء رسید.
این تفاهم نامه با حضور برات قنبری -رییس هیأت مدیره مخابرات-، سراییان -مدیر عامل این شرکت- و رییس و مدیر عامل شرکت مخابراتی KT کره جنوبی به منظور گسترش همکاری‌های دو طرف درباره توسعه خدمات مخابراتی طراحی شبکه IT و انتقال دانش روز به امضاء رسید.
 
در این مراسم رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران، برنامه مخابرات را توسعه باند پهن ملی در کشور اعلام کرد و گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه همکاری اثر بخشی برای توسعه شبکه مخابراتی کشور صورت گیرد.
 
قنبری با تاکید بر اهمیت نقش مخابرات ایران در توسعه کشور، گفت: ظرفیت کنونی دیتا در ایران چهار ترابیت بر ثانیه است. برنامه آینده مخابرات افزایش این پهنای باند تا 120 ترابیت است.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران یک اپراتور مخابراتی برتر در منطقه به حساب می‌آید، اظهار امیدواری کرد: با این همکاری‌ها، فرصت‌های جدید برای توسعه کسب‌وکار در کشور ایجاد شود.
 
رسول سراییان هم با اشاره به اینکه شرکت KT یکی از شرکت‌های پیشگام در توسعه باند پهن است، عنوان کرد: امیدواریم که این همکاری مخصوصا در آموزش و انتقال دانش به مخابرات ایران نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد.
 
وی همچنین هدف از امضای این تفاهم‌نامه را انتقال دانش ICT به نیروهای متخصص داخلی شرکت مخابرات ایران از یک سو و ایجاد بازار کسب‌وکار مناسب برای شرکت KT از سوی دیگر دانست .
 
او افزود: شرکت مخابرات ایران دارای پتانسیل قوی از نظر منابع انسانی است و می‌تواند پایگاه مناسبی برای کسب‌وکارهای بین‌المللی در سایر کشورهای منطقه باشد. بر این اساس این شرکت آمادگی توسعه همکاری در این رابطه را با شرکت KT دارد.
 
مدیرعامل شرکت مخابراتی کره جنوبی هم در این مراسم با اشاره به اینکه کره جنوبی در حوزه IDI رتبه اول در جهان را دارد، اظهار کرد: ایران کشور بزرگی است که نیاز به خدمات اینترنتی بالایی دارد و مردم ایران علاقه‌مند هستند از خدمات اینترنتی پیشرفته و با سرعت بالا استفاده کنند.
 
وی افزود: بر این اساس شرکت KT آمادگی همکاری با ایران را دارد تا با تجربیات خود بتواند شرکت مخابرات ایران را در تامین نیازهای اینترنتی و مخابراتی مردم ایران توانمند سازد.
داود زارعیان -سخنگوی شرکت مخابرات ایران- همچنین در مورد امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از توان و ظرفیت شرکت‌های بخش خصوصی کره جنوبی برای توسعه شبکه مخابراتی کشور تدوین و امضاء شد.
 
وی به همکاری مخابرات با شرکت مخابرات کره جنوبی در سال گذشته برای اجرای پروژه هوشمندسازی شهر قم اشاره کرد و گفت: امضای تفاهم‌نامه همکاری ذکر شده روند اجرای این پروژه و سایر پروژه‌ها را سرعت خواهد بخشید.

​​