بازار سرمایه

عرضه اوراق اجاره رایتل با سود روز شمار ۲۱ درصد

منبع: سینا
دو هزار میلیارد ریال اوراق اجاره رایتل با سود روزشمار ۲۱ درصد با قابلیت معامله در بورس و معاف از مالیات عرضه شد.
گفتنی است این اوراق چهارساله، قابل معامله در بورس و معاف از مالیات است و طی یک مرحله عرضه خواهد شد.
قیمت اسمی اوراق رایتل یک میلیون ریال و با نرخ ۲۱ درصد بوده و سود آن به صورت ماهانه پرداخت می‌شود. همچنین معاملات ثانویه این اوراق از طریق شبکه کارگزاران مورد تایید سازمان بورس و براساس ضوابط حداکثر ۱۰ روز کاری پس از پایان عرضه اولیه صورت می‌گیرد.
هدف از عرضه اوراق اجاره رایتل تامین منابع لازم برای انجام طرح‌های توسعه و خرید تجهیزات به منظور توسعه هرچه بیشتر شبکه رایتل است.
 
مجید صدری، مدیرعامل رایتل در حاشیه مراسم عرضه این اوراق گفت: شرکت خدمات ارتباطی رایتل از جمله شرکت‌های سازمان تامین اجتماعی است که در زمینه اپراتوری به منظور ارایه خدمات نوین ارتباطی تشکیل و درحال اجرای طرح توسعه زیرساخت‌های مخابراتی کشور است. در این میان مطابق استراتژی‌های تعیین شده از سوی مدیران عالی شرکت و باتوجه به بازدهی طرح‌های مخابراتی، شرکت اقدام به انتشار اوراق صکوک (اوراق قرضه اسلامی) جهت تامین منابع مالی کرده است.
 
صدری افزود: با انتشار اوراق صکوک علاوه بر مشارکت عموم در پروژه طرح توسعه با پشتوانه دارایی‌های شرکت، ضمن پرداخت سود ثابت ماهیانه به هدفمندسازی نقدینگی در کشور و تقویت هر چه بیشتر بازار سرمایه برای حضور در بازارهای بین‌المللی نیز کمک شایانی می‌شود. در مجموع این واگذاری در راستای توسعه هرچه بیشتر و سریع‌تر خدمات رایتل صورت گرفته است و این اپراتور در تلاش است تا پاسخگوی اعتماد مشترکانش بوده و همواره بهترین خدمات را با پایینترین قیمت در اختیارشان قرار دهد.

​​