باندپهن

مرکز بین‌المللی تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته مخابراتی راه‌اندازی شد

منبع: ایسنا
همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، مرکز بین المللی تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته مخابراتی و اطلاعاتی با همکاری شرکت توسعه اعتماد مبین و انستیتو تحقیقات و فناوری کشور کره جنوبی ( ETRI) راه اندازی شد.
 
تفاهم نامه همکاری بین شرکت توسعه اعتماد مبین به عنوان سهامدار اکثریت شرکت مخابرات ایران و مجموعه انستیتو تحقیقات و فناوری کره جنوبی به امضا رسید.
 
در این مراسم که صفری، مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین و قائم مقام مدیرعامل شرکت ETRI حضور داشتند؛ آغاز همکاری طرفین برای ایجاد مرکز بین المللی تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته مخابراتی و اطلاعاتی اعلام شد.
 
بر اساس این گزارش، در این مرکز که با سرمایه گذاری مشترک بین ایران و کره جنوبی ایجاد شده، تحقیق و توسعه در مورد فناوریهای پیشرفته مخابراتی و اطلاعاتی، فناوریهای هوشمند، فناوریهای اطلاعاتی و محاسباتی و سلامت الکترونیک انجام می شود.
 
در همین رابطه "شرکت سلامت الکترونیک برکت" یکی از زیرمجموعه‌های شرکت توسعه اعتماد مبین نیز به توسعه خدمات حوزه سلامت الکترونیک با همکاری ETRI خواهد پرداخت و آزمایشگاهی تخصصی تحت عنوان" آزمایشگاه فناوریهای سلامت الکترونیک" را با همکاری ETRI در این مرکز تحقیقاتی ایجاد خواهد کرد.
 
بنا بر اعلام انستیتو تحقیقات و فناوری کشور کره جنوبی (ETRI) مجموعه ای پیشرفته است که درحوزه اطلاعات، مخابرات، الکترونیک و فناوریهای همگرا فعالیت می کند. این انستیتوی دولتی، در سال 1976 تاسیس شده و در زمینه ICT دارای بالاترین رتبه در سراسر دنیا و دارای 27 شعبه در دنیاست. این انستیتو دارای 2000 پژوهشگر و دارای سه مرکز تحقیقات و 6 آزمایشگاه تخصصی است.

​​