لبه تکنولوژی

گوگل: فقط چند ماه برای استفاده از گوشی خود در دنیای واقعیت مجازی صبر کنید

آیا شما هم جزء آن دسته از کاربرانی هستید که تمایل دارید از فناوری واقعیت مجازی روی دستگاه‌های اندرویدی استفاده کنید؟ متاسفانه بسیاری از گوشی‌های اندرویدی که هم‌اکنون در بازار جهانی فروخته می‌شوند قابلیت پشتیبانی از این فناوری را ندارند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «کلای بایوُر» مدیر مرکز واقعیت مجازی گوگل درآخرین مصاحبه خود در این خصوص توضیح داد: «ما می‌خواهیم در دنیای واقعیت مجازی قابلیت‌های متفاوتی را در اختیار کاربران قرار دهیم. برای رسیدن به این هدف باید همه سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در بهترین حالت ممکن فعالیت کنند. می‌بایست به هواداران عرصه واقعیت مجازی اعلام کنم که تنها چند ماه صبر کنید تا گوشی هوشمند بعدی شما بتواند رویاهای روزانه شما را وارد عرصه واقعیت مجازی کند».

شرکت گوگل فناوری منحصر به‌فردی را با نام Daydream توسعه می‌دهد تا از این طریق بتواند گوشی‌های اندرویدی را با دنیای واقعیت مجازی سازگار کند.

شرکت چینی ZTE چندی پیش یک گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از فناوری Daydream معرفی کرد و توضیح داد به زودی آن را در اختیار کاربران جهانی می‌گذارد. برخی منابع آگاه می‌گویند مدل بعدی گوشی هوشمند Nexus از این فناوری پشتیبانی می‌کند.

گوگل اعلام کرده است که فناوری Daydream هزینه زیادی را به نسل جدید گوشی‌های هوشمند اضافه نمی‌کند و به حسگر ویژه‌ای نیاز ندارد. البته باید گفت نسل اول گوشی‌هایی که فناوری Daydream را در اختیار می‌گیرند وزن کمی نخواهند داشت.


​​