تلفن همراه

سامسونگ و SK Telecom برای کره جنوبی شبکه اینترنت اشیا راه‌اندازی می‌کنند

شرکت مخابراتی SK Telecom به عنوان بزرگترین اپراتور موبایلی کره جنوبی همکاری‌هایی را با شرکت سامسونگ آغاز کرده است تا به موجب آن شبکه LoRaWAN را برای توسعه خدمات اینترنت اشیا در این کشور راه‌اندازی کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دو شرکت با انتشار بیانیه مشترک اعلام کردند شبکه آنها که با انرژی بسیار کم فعالیت می‌کند، طیف باند مخابراتی 900 مگاهرتزی را مورد استفاده قرار می‌دهد. شرکت SK Telecom در نظر دارد خدمات تجاری مبتنی بر این شبکه مخابراتی را از ماه ژوئن در شهر دائگو راه‌اندازی کند و تا اواسط سال 2016 میلادی آن را به دیگر شهرهای کره جنوبی برساند.

دائگو چهارمین شهر بزرگ کره جنوبی محسوب می‌شود و هم‌اکنون شبکه LoRaWAN را به صورت آزمایشی راه‌اندازی کرده است تا کاربران خدمات اینترنت اشیا را مبتنی بر آن مورد استفاده قرار دهند.

این شرکت مخابراتی توضیح داد که بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود قصد دارد بر تنظیمات زیرساخت‌های مربوط به پروژه‌ انرژی‌های تجدیدپذیر، سرویس‌های پردازش ابری، و سیستم‌های تحلیل کلان داده مخصوص مراکز درمانی تمرکز کند و زیرساخت‌های مربوط به خودروهای خودران را هم توسعه دهد.

بزرگترین اپراتور موبایلی کره جنوبی در نظر دارد سرویس‌هایی که مبتنی بر این شبکه ارایه می‌دهد را Internet of Small Things نامگذاری کرده است و بر اساس آن می‌کوشد دسترسی عموم مردم به خدمات اینترنت اشیا را فراهم کند.


​​