باندپهن

تعیین تعرفه تلفن ثابت به نشست فوق العاده کمیسیون تنظیم مقررات موکول شد

منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و ارتباطات رادیویی درباره مفاد نشست امروز اعضا گفت: کمیسیون به بررسی مدل های مختلف تعیین تعرفه تلفن ثابت پرداخت اما هنوز نتیجه قطعی مشخص نشده است.
 
«علی اصغر عمیدیان» افزود: پیامدهای مختلف تغییر تعرفه تلفن ثابت در نشست امروز کمیسیون مطرح شد اما با توجه به اهمیت موضوع تعرفه و ضرورت بررسی همه جانبه قرار شد در نشست فوق‌العاده بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که با حضور مسئولان شرکت مخابرات ایران برگزار می‌شود، راجع به آن بررسی بیشتر صورت گیرد و تصمیم‌گیری شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیروز در حاشیه همایش مدیران روابط عمومی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد تعیین تعرفه تلفن ثابت و اینترنت در نشست یکشنبه کمیسیون تنظیم مقررات بررسی می شود.
 
پیش از این شرکت مخابرات ایران افزایش آبونمان تلفن ثابت و نیز قیمت خط تلفن از 500 هزار ریال به دو میلیون و 500 هزار ریال را به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد کرده بود.
 
همان زمان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره دلایل بازنگری احتمالی در تعرفه های مخابرات گفته بود: در ماه های گذشته شرکت مخابرات سرمایه گذاری های خوب و مناسبی را در بخش مخابراتی انجام داده است و ما فکر می کنیم هزینه 30 ریال برای هر دقیقه مکالمه و پرداخت 500 هزار ریال برای خرید یک خط تلفن در شرایط کنونی کم است و باید در آن بازنگری شود.

​​