رسانه‌های اجتماعی

زاکربرگ هم هک شد

منبع: ایسنا
حساب‌های توئیتر و پینترست مدیرعامل فیس‌بوک که کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفت، هک شد و ظاهرا حتی نبوغی که پشت این شبکه اجتماعی نهفته هم هک می‌شود و کاربران عادی هم باید امنیت خود را تقویت کرده و کلمه‌های عبورشان را تغییر دهند.
 
گروهی از هکرها که خود را ""OurMine می‌نامد اعلام کرده که به حساب‌های توئیتر  و پینترست زاکربرگ دسترسی یافته است. این گروه هکری می‌گوید که هک حساب‌های زاکربرگ با کمک پسوردهای لورفته لینکداین در هفته‌های اخیر ممکن شده است.
 
در اواخر ماه می، گفته شد که جزئیات میلیون‌ها حساب کاربری لینکداین مورد نفوذ قرار گرفته که  این شرکت را ناچار کرد این اعتبارها را باطل کرده و با اعضایی که مورد نفوذ قرار گرفته بودند، برای تغییر کلمه‌های عبورشان ارتباط برقرار کند.
 
هکرها در توئیتر زاکربرگ که از سال 2012 فعال نبوده است، توئیتی را نوشتند: ما به توئیتر، اینستاگرام و پینترست شما دسترسی پیدا کردیم. ما در حال آزمایش امنیت شما هستیم.
 
توئیتر سریعا به این هک واکنش نشان داد، حساب توئیتری زاکربرگ را موقتا تعلیق کرد و آن را دوباره به حالت اول برگرداند. توئیتر همچنین توئیت‌ هکرها را حذف کرد. در عین حال، اگرچه مدتی طول کشید، اما پینترست هم به حل این خرابکاری پرداخت.
 
برخلاف ادعای هکرها، حساب اینستاگرام زاکربرگ تحت تاثیر قرار نگرفته و صدمه‌ای ندیده و حساب او در گوگل پلاس هم مورد نفوذ قرار نگرفته بود. به علاوه، یکی از سخنگویان فیس‌بوک اعلام کرد که هیچ حساب یا سیستم فیس‌بوکی توسط مزاحمان مورد حمله قرار نگرفته و حساب‌های تحت تاثیر قرار گرفته نیز دوباره امن شده است.
 
زاکربرگ حالا آگاه است که حتی حساب‌های رهاشده و به ندرت مورد استفاده قرار گرفته نیز هدف هکرها هستند مخصوصا اگر پای یک نام و شخصیت بزرگ در میان باشد.
 
این هک رخ‌داده در حساب زاکربرگ، نشانگر این است که اگر شما حساب لینکداینی دارید باید سریعا کلمه عبور خود را تغییر دهید و امنیت خود را بیشتر کنید. همچنین برای اطمینان حاصل کردن، لازم است که همین کار را با سایر حساب‌های شبکه اجتماعی خود انجام دهید.
 
متخصصان می‌گویند که باید یک عادت آنلاین برای تغییر منظم کلمه‌های عبور وجود داشته باشد. اما اگر این خیلی دشوار است، حداقل کاری که یک فرد می‌تواند انجام دهد این است که برای هر حساب آنلاین خود، کلمه عبور متفاوتی قرار دهد.

​​