فناوری اطلاعات

ساخت نرم افزاری که به عملکرد رانندگان نمره می‌دهد

منبع: عصر خودرو
یک شرکت آمریکایی فعال در تولید‌ نرم‌افزار برای اولین بار سیستم کنترل ترافیک هوایی تحت شبکه را به منظور امتیازدهی به عملکرد رانندگان سراسر جهان معرفی کرد.
 
نرم‌افزار نکسار(NEXAR) با استفاده از دوربین تلفن‌همراه عملکرد رانندگان را در الگوریتم‌های از پیش‌تعیین شده مثل شناسایی محل جغرافیایی خودرو، میزان سرعت، نحوه تغییر مسیر، ثبت حرکات غیرقانونی مثل عبور از چراغ قرمز و یا حرکت مارپیچ، اطلاعات را پس از پردازش در پایگاه داده نرم‌افزار منتقل کرده و در پروفایل راننده به صورت آنلاین نمایش می‌دهد.
 
لیور استرالویتز، متخصص جرم‌شناسی از دانشگاه شیکاگو عنوان کرد: به من نظر من بهترین راه کنترل رانندگان در شرایط مختلف استفاده از تکنولوژی نظارت پیوسته است.
 
در این شرایط راننده خود را تحت نظارت پیوسته می‌بیند بنابراین این فناوری مانند دوربین‌های مداربسته در جلوگیری از وقوع جرم تاثیر مثبتی دارد.
 
وی در ادامه افزود: مهم‌ترین ویژگی این نرم‌افزار، انتقال سریع عملکرد یک راننده به رانندگان دیگر در حال تردد در یک مسیر مشترک است. به نظر می‌رسد برای اکثر رانندگان شناسایی وضعیت رانندگی صاحب خودرو هم‌مسیر در یک آزادراه برای آمادگی بهتر حیاتی است.
 
شرکت تولیدکننده نرم‌افزار Nexar مدعی شد در صورتی که تنها یک درصد از رانندگان از این نرم‌افزار به صورت روزانه استفاده کنند، پروفایل 99 درصد خودروهای موجود در شهر پس از تنها یک ماه آماده می‌شود.
 
 

​​