فناوری اطلاعات

پلیس فتا خبر داد: هکر تلگرامي در مازندران دستگير شد

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
متهم به هک صفحات تلگرام زنان و دختران و عامل ارسال پيام هاي تهديد آميز در شبکه هاي اجتماعي با تلاش کارآگاهان سايبري پليس فتا مازندران شناسايي و دستگير شد.
 
سرهنگ"حسن محمدنژاد" رئيس پليس فتاي مازندران در تشريح اين خبر، گفت: در پي مراجعه زني به پليس فتا و طرح شکايت مبني بر اينکه پس از آشنايي با فردي در شبکه اجتماعي اينستاگرام با نام کاربري مشخص، اين فرد صفحه تلگرامي ام را هک و مرا مورد تهديد قرار مي دهد، موضوع به طور ويژه در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان اين پليس قرار گرفت.
 
وي تصريح کرد:ماموران با انجام تحقيقات و بررسي هاي فني و اطلاعاتي روي گوشي تلفن همراه شاکيه و نيز رصد فعاليت مجرمانه هکر مورد نظردريافتند، فردي با نام کاربري مشخص در محيط تلگرام براي شاکيه و افرادي ديگر ايجاد مزاحمت مي کند که با اقدامات و شگردهاي خاص پليسي شناسايي شد. 
 
رئيس پليس فتاي مازندران، افزود: کارآگاهان پليس فتا پس از شناسايي مخفيگاه متهم با هماهنگي قضايي اين فرد را دستگير و سيستم هاي رايانه اي و مخابراتي وي را کشف کردند.
 
وي گفت:متهم درتحقيقات و بازجويي هاي فني پليس ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت، در شبکه اجتماعي اينستاگرام با ايجاد نام کاربري اقدام به ارتباط با زنان و دختران در اين شبکه کرده و پس از جلب اعتماد آنان، با انجام مهندسي اجتماعي به صفحات تلگرامشان دسترسي پيدا مي کردم. 
 
رئيس پليس فتا استان مازندران عنوان داشت:با بررسي سيستم رايانه اي متهم، عکس ها و صفحات تلگرام هک شده متعلق به تعداد زيادي از زنان و دختران شناسايي و کشف شد. 
سرهنگ محمدنژاد از تشکيل پرونده براي متهم به هک صفحه تلگرام و تحويل وي به مرجع قضائي خبر داد. 

​​