تلفن همراه

نوکیا مزایده 1.5 میلیارد دلاری China Mobile را برد

شرکت فنلاندی نوکیا در مزایده‌ای به ارزش 1.5 میلیارد دلار برنده شد تا بر اساس آن تجهیزات مخابراتی اپراتور موبایلی China Mobile را تامین کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس قرارداد منعقد شده، نوکیا موظف شد ایستگاه‌های مخابراتی AirScale خود را برای این شرکت مخابراتی نصب کند. این ایستگاه‌ها به فناوری‌های رادیویی چندگانه امکان می‌دهد به صورت همزمان در یک ایستگاه واحد مورد استفاده قرار بگیرند و همچنین، امکان ارایه نسل پنجم خدمات مخابراتی (5G) و سرویس‌های مبتنی بر شبکه اینترنت اشیا (IoT) را فراهم می‌آورد.

نوکیا همچنین سیستم‌های دسترسی به خدمات رادیویی موبایلی برای خطوط ثابت مخابراتی، سیستم‌های IP و انتقال اپتیکی، مدیریت تجارب مشتری، پشتیبانی عملیاتی سیستم‌ها و دسترسی به محصولات شرکت‌های توسعه‌دهنده فناوری‌های مخابراتی را ارایه کرده است.

بر اساس قرارداد منعقد شده دو شرکت نوکیا و China Mobile موظف شدند همکاری‌هایی را با یکدیگر آغاز کنند تا محصولات و خدمات مورد نیاز بازار چین به درستی تعریف شود و اپراتور مذکور از این طریق بتواند به نیازهای مشترکان خود پاسخ دهد.

کشور چین 688 میلیون کاربر اینترنتی دارد که 620 میلیون نفر از آنها از طریق دستگاه موبایلی به خدمات اینترنتی متصل می‌شوند. همچنین گفته شده در سال 2015 میلادی دستگاه موبایلی مهم‌ترین ابزار اتصال به اینترنت برای 71.5 درصد کاربران چینی بوده است.


​​