تلفن همراه

فقط 54 درصد کاربران با راه‌اندازی شبکه 5G موافقند

شما بر اساس موقعیت جغرافیایی که در آن سکونت دارید از خدمات مخابراتی بهره‌مند می‌شوید. ولی در مجموع می‌توان گفت از هم‌اکنون زمان زیادی باقی نمانده است تا بتوانید نسل پنجم سرویس‌های ارتباطی که با نام 5G شناخته می‌شود را در اختیار بگیرید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگرچه استانداردسازی نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی هنوز به اتمام نرسیده است، با این وجود گفته می‌شود که این شبکه می‌تواند امکان دسترسی به اینترنت با سرعت 100 گیگابیت در ثانیه با تاخیر یک میلی‌ثانیه را فراهم کند.

بر این اساس می‌تواند به صورت تئوری تعریف کرد که در شبکه 5G در هر ثانیه 1.2 گیگابایت اطلاعات بارگذاری می‌شود و به عبارت دیگر یک فیلم سینمایی با کیفیت 4 هزار پیکسل می‌تواند در عرض یک ثانیه به صورت کامل دانلود شود.

کارشناسان بر این اساس یک نظرسنجی جهانی را انجام دادند تا دریابند لزوم دسترسی به شبکه اینترنتی با سرعت مذکور چقدر از نظر کاربران لازم و ضروری به نظر می‌رسد. در حال حاضر کاربران جهانی مبتنی بر شبکه مخابراتی 4G می‌توانند با سرعت 150 مگابیت در ثانیه به اینترنت دسترسی داشته باشند تا به عبارت دیگر به طور میانگین در هر ثانیه 19 مگابایت اطلاعات دانلود شود.

نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان معادل 54 درصد اعلام کردند که به شبکه مخابراتی 5G با این سرعت نیاز دارند. زیرا در آینده نزدیک دنیای واقعیت مجازی تصاویر با کیفیت 12 هزار پیکسل را ارایه می‌دهد.

در این میان 28 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی توضیح دادند به شرطی این شبکه برای آنها مفید خواهد بود که در قالب یک سرویس عمومی و عادی در اختیار آنها قرار بگیرد و هزینه استفاده از آن زیاد نباشد.

همچنین 18 درصد کاربران اظهار داشتند که تمایلی به استفاده از این شبکه مخابرتی ندارند و فناوری 4G LTE تمام نیازهای آنها را برآورده می‌کند.


​​