اپراتورها

راهکار جدید هوواوی برای توسعه خدمات اینترنت اشیا در همه اپراتورها

در اجلاس اینترنت اشیا (IoT) که روز گذشته در خلال کنگره جهانی موبایل 2016 شانگهای (MWC Shanghai) در کشور چین برگزار شد، شرکت هوواوی راهکار جدید خود را با نام Narrow-band IoT عرضه کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این راهکار ویژه که با نام NB-IoT هم شناخته می‌شود، به اپراتورهای جهانی کمک می‌کند تا بتوانند خدمات خود در حوزه اینترنت اشیا را گسترش دهد و وارد این بازار جدید شوند.

هوواوی اعلام کرد با سرمایه‌گذاری‌های گسترده خود فناوری‌های قابل ملاحظه‌ای را روانه بازار می‌کند که سازمان‌ها و مراکز جهانی به واسطه آنها می‌توانند در مقیاس بزرگ خدمات ارتباطی جدید را در حوزه اینترنت اشیا مورد پشیتبانی قرار دهند و اپراتورهای موبایلی نیز به کمک آن می‌توانند اینترنت اشیا را به یک سرویس عمومی برای مشترکان خود تبدیل کنند.

راهکار NB-IoT قابلیت‌های مختلفی را شامل می‌شود که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: سیستم Smart Device Solution مبتنی بر تراشه LiteOS و NB-IoT هوواوی، سیستم eNodeB مبتنی بر ایستگاه‌های قابل تکامل NB-IoT، سیستم IoT Pocket Core برای پشتیبانی و استقرار آزاد سیستم‌های Core و Box روی شبکه‌های مجازی‌سازی مخابراتی، و پلتفرم مدیریت ارتباطات اینترنت اشیا مبتنی بر فضای پردازش ابری با قابلیت تحلیل کلان داده‌ها.

این راهکار به گونه‌ای طراحی شده است که نیاز اپراتورها برای پشیتبانی از تمامی خدمات اینترنت اشیا را پاسخ می‌دهد و امکان پوشش‌دهی سرویس‌های IoT با پایین‌ترین سطح مصرف انرژی در گسترده‌ترین فضاها را فراهم می‌کند.

این راهکار جدید مبتنی بر استانداردهای 3GPP ساخته شده است و انعطاف شبکه‌های ارتباطی در صنایع مختلف را به میزان قابل ملاحظه بیشتر می‌کند.


​​