فناوری اطلاعات

دستگيري سارق اينترنتي 520 ميليوني ريالي توسط پليس فتا شهرستان قدس

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
فرمانده انتظامي شهرستان قدس از دستگيري سارق اينترنتي 520 ميليون ريالي توسط پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات اين شهرستان خبر داد. 
 
سرهنگ"حجت اله کرمي زند"در تشريح اين خبر گفت:در پي اعلام شکايت يکي از شهروندان مبني بر برداشت غير مجاز از حساب بانکي اش به مبلغ 520 ميليون ريال موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس فتاي اين شهرستان قرار گرفت. 
 
اين مقام انتظامي افزود:کارشناسان پليس فتا با توجه به اظهارات شاکي که عنوان نمود برداشت وجه در صورتي اتفاق افتاده که کارت بانکي ام در اختيار خودم مي باشد،دريافتند متهم يا از اطرافيان شاکي مي باشد يا با افرادي سازمان يافته روبرو هستند که اقدام به جعل کارت هاي بانکي شهروندان و برداشت اينترنتي اقدام به سرقت مي کنند. 
 
سرهنگ"کرمي زند"خاطر نشان کرد:کارشناسان پليس فتا با اخذ پرينت گردش مالي مالباخته دريافتند برداشت از حساب مالباخته از يکي از کارت خوان هاي فروشگاهي متعلق به"و-ن،ل"برداشت گرديده است. 
 
وي افزود:مأموران پليس فتا بلافاصله به فروشگاه مراجعه نمودند که مالک فروشگاه در مواجهه با پليس اظهار داشت: فردي با در دست داشتن کارت بانکي و رمز کارت به فروشگاه مراجعه و تقاضاي دريافت وجه نقد به مبلغ 520 ميليون ريال نمود که بنده به علت نداشتن وجه مورد تقاضا مبلغ 300 ميليون ريال را به يک شماره حساب و 200 ميليون ريال را به شماره حساب ديگر و مبلغ 20 ميليون ريال نيز وجه نقد به ايشان پرداخت نمودم. 
 
سرهنگ "کرمي زند در ادامه تصريح کرد:تصاوير دوربين هاي مدار بسته و شماره حساب هاي انتقالي وجه سرقتي، چهره سارق که يکي از فرزندان مالباخته مي باشد را مشخص نمود که مأموران پليس فتا با کسب دستور قضايي و با رعايت موازين شرعي و حقوق شهروندي متهم را دستگير و براي بررسي بيشتر به اداره پليس فتاي اين شهرستان دلالت دادند. 
 
"کرمي زند"خاطر نشان کرد:متهم دربازجويي فني و پليسي و در مواجهه با شواهد و دلايل موجود با ناچار لب به اعتراف گشود و گفت:به علت اختلافي که با پدرم داشتم و با دانش به اينکه چه مبلغي در حساب بانکي پدرم مي باشد اقدام به سرقت کارت بانکي پدر و برداشت غير مجاز نمودم . 
وي ادامه داد: با اعترافات متهم پرونده مقدماتي تشکيل و متهم جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شد. 
 
اين مقام انتظامي در پايان خطاب به شهروندان تصريح کرد:شهروندان در حفظ کارت هاي عابر بانک خود کوشا بوده و به صورت دوره اي اقدام به تعقير رمز کارت خود نمايند و با فعال نمودن اس ام اس بانک خود گردش مالي خود را به صورت آني دريافت نمايند تا در صورت کسر موجودي بتوان با سرعت بيشتري سارقان را دستگير و به سزاي اعمالشان رساند.

​​