فناوری اطلاعات

فعاليت فيزيكي مجموعه‌هاي بازاريابي شبكه‌اي غيرمجاز است

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رئيس پليس فتا گلستان گفت: فعاليت شركت‌هاي بازاريابي شبكه‌اي و اينترنتي به صورت فيزيكي و برگزاري جلسات و نشست‌هاي حضوري غير مجاز است. 
 
سرهنگ"حبيب‌الله رجبلي" در خصوص اقدامات برخي از مجموعه‌هايي كه به صورت بازاريابي شبكه‌اي و اينترنتي در استان فعاليت دارند، اظهار داشت: فعاليت فيزيكي و برگزاري مراسم‌ها و كلاس‌هاي حضوري اين مجموعه‌ها غيرقانوني است.
 
وي ادامه داد: متاسفانه اين شركت‌ها كه از طريق مقررات قانوني خودشان در حال فعاليت هستند،‌در حال انجام تخلفاتي هستند كه ما مستندات را جمع‌آوري كرديم و به مراجع ذي‌صلاح ارسال كرديم. 
رئيس پليس فتا گلستان خاطرنشان كرد: اين شركت‌ها هيچگونه نمايندگي در استان گلستان ندارند و متاسفانه در حال حاضر در حال اجراي جلساتي هستند كه جذب هم دارند و در حال فعاليت پوششي هستند.
 
رجبلي با تاييد اينكه يكي از اين شركت‌ها بيش از يك ميليون و 500 هزار نفر عضو دارد، يادآور شد: فعاليت اين شركت‌ها (Marketing Network ) همانند شركت‌هاي هرمي است و چون نمايندگي اين شركت در استان وجود ندارد و اگر مشكلي پيش بيايد، ‌پيگيري موضوع براي دريافت مطالبات بسيار سخت است.
اين مقام انتظامي همچنين افزود: مكاتبه‌اي با فتا ناجا و وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد و اقدامات و تذكرات شديد قانوني به آن شركت داده شد و تا زماني كه شكايتي ارائه نشود، ما تنها مي‌توانيم به مردم اطلاع رساني كنيم كه مردم دچار مشكل نشوند.
 
رئيس پليس فتا گلستان در پايان ابراز داشت:‌ تاكنون معترضان و منتقدان به اين امر، محل جلسات اين افراد را گزارش نكردند و اين خود بيانگر اين مطلب است كه اين شركت‌ها بسيار پوشيده كار مي كنند.

​​