لبه تکنولوژی

اتصال BMW به اینترنت بیشتر شد

منبع: ایسنا
فناوری ConnectedDrive(رانندگی متصل) شرکت ب.ام‌.و به رانندگان اجازه خواهد داد تا به انواع خدمات و اپلیکیشن‌ها برای تفریح، دسترسی به اطلاعات و ایمنی در خودرو دسترسی پیدا کنند.
 
همانطور که از نام این سیستم مشخص است، ریشه در ارتباط دارد. شرکت ب.ام‌.و با همکاری اپراتور دویچه تله‌کام این قابلیت را ارتقا بخشیده تا به آن اینترنت پرسرعت 4GLTE، وای‌فای، هات‌اسپات و فناوری جدید eSIM را بیفزاید.
 
این فناوری جدید به عنوان جایگزینی برای سیم‌کارت‌های سنتی تلفن‌های همراه توصیف شده است. از این سیم‌کارت برای برقراری ارتباط اینترنتی LTE در درون خودرو استفاده می‌شود. با این خط اینترنتی، می‌توان یک هات‌اسپات دارای کلمه عبور را فعال کرد که تا 10 دستگاه را به اینترنت وصل خواهد کرد. در نتیجه همه مسافران خودرو می‌توانند بطور جداگانه به شبکه نت وصل شوند.
 
شرکت ب.ام‌.و موتورراد نیز از این ارتباط پرسرعت اینترنتی برای ارائه یک ماژول تلفن‌همراه به موتورسواران استفاده خواهد کرد. این فناوری در درجه اول برای ارائه اطلاعاتی به موتورسوار مانند هشدار در مورد ترافیک احتمالی استفاده خواهد شد.
 
علاوه بر آن، این شرکت قصد دارد سیستم تلفن اضطراری هوشمند (eCall) را نیز معرفی کند. این سیستم که در حال حاضر در برخی از خودروهای ب.ام‌.و وجود دارد، بطور خودکار در زمان بروز تصادف به یک مرکز تلفنی ب.ام‌.او برای ارسال اطلاعات ضروری متصل می‌شود تا خدمات اورژانس در صورت نیاز ارسال شود. یک ارتباط صوتی نیز برقرار خواهد شد تا زاننده در صورت نیاز بتواند اطلاعات بیشتر را ارائه کند.
 
این شرکت خودروسازی آلمانی پیش از این با شرکت دویچه تله‌کام برای ساخت اپلیکشن خانه هوشمند همکاری کرده بود. این برنامه از سال 2015 به عنوان بخشی از سیستم ConnectedDrive در دسترس قرار داشته که به کاربران اجازه می‌دهد نور و دمای خانه خود را کنترل کنند.
 
ویژگی وای‌فای هات‌اسپات نخستین بار در اکتبر سال 2015 بر روی مجموعه بی‌.ام‌.و سری 7 نصب شد و از این ماه قرار است بر روی مدل‌های بیشتری استفاده شود. سیستم eCall نیز از سال آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 
 

​​