رگولاتوری

واعظی با ۵ وزیر در مسکو مذاکره می‌کند

منبع: ایسنا
وزیر ارتباطات کشورمان به منظور شرکت در نشست مشترک اقتصادی ایران و روسیه در صدر یک هیات اقتصادی به مسکو سفر می‌کند.
 
بخش دیپلماسی عمومی سفارت کشورمان در مسکو اعلام کرد؛ سه‌شنبه آتی هیات ایرانی به ریاست محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات وارد آستراخان می‌شوند و برنامه سفر آن‌ها دربر گیرنده مذاکرات با مقام‌های استانی و حضور در نشست مشترک اقتصادی ایران و روسیه است که وزیر ارتباطات و مهدی سنایی، سفیر ایران در فدراسیون روسیه هم در آن سخنرانی می‌کنند.
 
واعظی هم‌چنین روز چهارشنبه با خانم ورونیکا نیکشینا، وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا درباره گسترش همکاری‌ها و بررسی روند مذاکره پیمان تجارت آزاد بین ایران و این اتحادیه دیدار و گفت‌وگو می‌کند.
اتحادیه اقتصادی اورآسیا با جمعیتی بیش از 180 میلیون نفر بازار بزرگی برای صادرات کالاهای ایرانی به شمار می‌روند و برقراری تجارت آزاد نیز می‌تواند فرصت‌های زیاد همه جانبه‌ای را برای بخش خصوصی ایران و کشورهای عضو این اتحادیه ایجاد کند.
 
دیدار با نیکلای نیکیفروف وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی، دنیس مانتوروف وزیر صنعت تجارت و مذاکرات با الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه نیز از دیگر برنامه‌های مذاکرات وزیر ارتباطات برای توسعه هر چه بیش‌تر روابط دو جانبه بین مقام‌های ایران و روسیه خواهد بود.

​​