رگولاتوری

اپراتورهای متخلف در ترابرد پذیری جریمه می شوند

منبع: ایسنا
معاون وزیر ارتباطات گفت: اپراتورهایی که در مرحله آزمایشی در اجرای طرح ترابردپذیری شماره ها مرتکب کارشکنی شوند، در مرحله تجاری اجازه دریافت مشترک در این بخش را نداشته یا تعداد مشترکان دریافتی آنها محدود خواهد شد.
 
 علی اصغر عمیدیان در پاسخ به این سوال که طی روزهای گذشته مردم در مرحله آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره ها با مشکلات متعددی مواجه شده اند، گفت: درحال حاضر اجرای این طرح در مرحله آزمایشی قرار دارد تا مشکلات موجود آن احصا و برطرف شود. رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در عین حال عنوان کرد: برندهای مختلفی در شبکه اپراتورها وجود دارند که زمانی که قرار است این برندها در قالب یک سیستم یکپارچه فعالیت کنند، مشکلاتی ایجاد می شود.
 
وی ادامه داد: بر همین اساس ما در مرحله آزمایشی به نوعی به انجام تست های شبکه ای خواهیم پرداخت تا اپراتورها مشکلاتی که با دو اپراتور دیگر دارند را احصا و حل وفصل کنند که در تاریخ مشخص امکان ارایه تجاری این سرویس وجود داشته باشد. به همین دلیل هم در این مدت هیچ یک از اپراتورها اجازه تبلیغ و جذب مشتری نداشته و در حد محدود می تواند برای اجرای آزمایشی این طرح اقدام کنند.
 
عمیدیان گفت: در زمان اجرای تجاری ترابردپذیری نیز به طور هفتگی از سوی سازمان تنظیم مقررات وضعیت اپراتورها رصد شده و به آنها اعلام می شود که به عنوان مثال می توانند ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار مشترک جدید جذب کنند که البته همان طورکه گفته شد، تعداد این مشترکان بستگی به نتیجه آزمایش ها دارد و اگر اپراتوری در مرحله آزمایشی شرایط مناسب را رعایت نکرده و دستخوش تخلف شود، در مرحله بهره برداری اقتصادی نیز به او اجازه نخواهیم داد که مشترک بگیرد یا حداقل تعداد مشترک او را محدود اعلام خواهیم کرد.
 
رییس سازمان تنظیم مقررات رادیویی گفت: پیش از اجرای مرحله آزمایشی، در مرحله دیگری نیز اجرای این طرح به صورت نرم افزاری نیز بررسی شد تا ایرادات آن برطرف شود. وی گفت: در مرحله اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری برای ما مهم نیست که اپراتورها چه میزان خطا دارند، بلکه مهم آن است که دلیل این خطاها چه موضوعی است. در مرحله بعدی نیز قطعا به طور هفتگی وضعیت اپراتورها ارزیابی شده و به مردم اعلام خواهد شد و درعین حال نیز در زمینه جذب مشترک در صورت تخلف محدودیت هایی رخ خواهد داد.

​​