لبه تکنولوژی

تحویل غذا با پهپاد در آمریکا کلید خورد

منبع: دنیای اقتصاد
تحویل سریع غذا و نوشیدنی داغ با پهپاد به‌طور رسمی در آمریکا کلید خورد.
از این پس باید منتظر دریافت غذای سفارش داده شده به رستوران و فست فودها و حتی نوشیدنی از کافی‌شاپ‌ها نه از دست پیک موتوری بلکه از پهپادها بود. برای نخستین بار در تاریخ آمریکا و پس از آنکه سازمان هوانوردی فدرال این کشور مجوزهای لازم را صادر کرد، برند ارائه‌کننده مواد غذایی ۷-Eleven با همکاری شرکت Flirtey که در زمینه طراحی و ساخت پهپاد تبحر دارد از این فناوری برای تحویل سفارش‌های خود استفاده کرد.
 
در این سفارش ساندویچ مرغ، قهوه داغ و البته شیرینی‌ها و دونات در یک بسته‌بندی کامل سوار بر پهپاد شده و راهی آدرس سفارش‌دهنده شدند. این رویداد دیدنی در نوادای آمریکا اتفاق افتاد. صاحب‌نظران این نوآوری را گامی بلند به سوی استفاده هرچه بیشتر از فناوری‌های نوظهور در توسعه صنایع مختلف نظیر خدمات غذایی عنوان می‌کنند. البته پیش از این تلاش‌هایی برای استفاده از پهپادها برای تحویل مواد غذایی صورت گرفته اما تمامی آنها در حد ایده‌های مفهومی یا تلاش‌های آزمایشی بوده است.
 
حالا می‌توان گفت که پهپادها به‌طور رسمی وارد صنایع غذایی شده‌اند. شرکت Flirtey همچنین در نظر دارد که از پهپادهای خود برای انتقال مواد غذایی و تجهیزات امدادی به نقاط دورافتاده جهان استفاده کند. سازمان هوانوردی فدرال آمریکا به تازگی به‌روزرسانی‌هایی در قوانین خود اعمال کرده و این اجازه را به شرکت‌ها و موسسات داده که از پهپادها برای توسعه خدمات خود استفاده کنند.

​​