باندپهن

مدیر کل حراست مخابرات خبر داد: سرقت ۶ میلیارد تومان از تجهیزات مخابرات در سه ماه

منبع: تسنیم
جلسه پیشگیری از سرقت تجهیزات مخابراتی با حضور مسئولان مخابرات و فرماندهان ارشد نیروی انتظامی برگزار شد.
علی کارگزار با اشاره به اینکه سرقت تجهیزات مخابراتی در سال 1394 خسارتی 250 میلیارد ریال به شرکت مخابرات تحمیل کرد، گفت: مخابرات یکی از سازمان‌های بسترساز امنیت است زیرا که نقطه تماس هر خانواده با هم و ارکان جامعه محسوب می‌شود و احساس امنیت را در جامعه بالا می‌برد.
 
معاون عملیات فنی و تجاری شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه احساس امنیت از امنیت مهم‌تر است، اظهار کرد: شرکت مخابرات یک شبکه گسترده است که در معرض تهدید و سرقت قرار دارد. قطع ارتباط در روستاها، حاشیه شهرها و جاده‌ها به دلیل سرقت تجهیزات مخابراتی، آسیب‌های زیادی را به جامعه تحمیل می‌کند و احساس امنیت را به حداقل می‌رساند که باید با هم‌اندیشی، این آسیب‌ها را کاهش دهیم.
 
امینی هم با تاکید بر اینکه شرکت مخابرات ایران زیرساخت ارتباطی سایر اپراتورها را فراهم می‌کند، گفت: اگر آسیبی به تجهیزات این شرکت وارد شود، سایر اپراتورها نیز زیان خواهند دید. 
 
مدیرکل حراست شرکت مخابرات با اشاره به نقش بازدارندگی حراست در این زمینه، از نیروی انتظامی خواست تا در پیشگیری از سرقت تجهیزات مخابراتی، شرکت مخابرات ایران را یاری رساند.
 
وی با ارایه گزارشی از سرقت تجهیزات مخابراتی در چهار سال گذشته، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 60 میلیارد، سال گذشته 251 میلیارد، دو سال گذشته 181 میلیارد ریال و در سال 1392 حدود 230 میلیارد ریال از طریق سرقت تجهیزات مخابراتی خسارت به شرکت مخابرات ایران تحمیل شده است.

​​