لبه تکنولوژی

سیستم صوتی استثنایی برای خودروهای شخصی عرضه شد

منبع: مهر
سیستم صوتی تفریحی تازه ای برای استفاده در خودروهای شخصی عرضه شده که با CarPlay و Android Auto شرکت های اپل و گوگل نیز سازگاری کامل دارد.
 
این سیستم صوتی که XAV-AX۱۰۰  نام دارد، دارای یک نمایشگر ۶.۴ اینچی است و با فناوری بی سیم بلوتوث برای دریافت بی سیم داده و پخش فایل های چندرسانه ای از دیگر منابع و از جمله دوربین دید عقب خودرو سازگاری دارد.
 
برای استفاده بهینه از این سیستم صوتی گوشی شما باید باAndroid Auto  گوگل یا CarPlay اپل سازگار باشد. در غیر این صورت ممکن است کیفیت صدای پخش شده مطلوب نباشد. یکی دیگر از نقاط ضعف این سیستم صوتی عدم پشتیبانی از پورت کمکی یا  auxiliary است.
 
XAV-AX۱۰۰ دارای پورت یو اس بی هم هست که برای شارژ گوشی نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.شاید مهم ترین مزیت این سیستم قیمت ۴۹۹ دلاری آن با توجه به امکانات متنوعش باشد. قرار است این محصول از اواخر پاییز روانه بازارهای جهانی شود.
 
از جمله مزایای دیگر این سیستم صوتی کنترل سریع با استفاده از دکمه های میان بر نصب شده بر روی فرمان و نمایش محتوای نمایشگر گوشی های آیفون یا آندرویدی بر روی صفحه ویژه نصب شده در داشبورد خودرو و دسترسی سریع به تمامی برنامه های گوشی و پیام هاست. به عنوان مثال از این طریق می توان محتوای برنامه های نقشه خوان گوشی را هم مشاهده و برای رسیدن به مقصد برنامه ریزی کرد.
 
رابط کاربری ساده، امکان دریافت فرامین صوتی راننده، جستجو در اینترنت هم از طریق این سیستم و نمایشگر لمسی آن ممکن است. XAV-AX۱۰۰ دارای چهار بلندگوی ۵۵ واتیDynamic Reality Amp ۲ و سیستمی موسوم به EXTRA BASS برای بلوکه کردن سروصدای اضافی موتور و پخش موسیقی با حداکثر کیفیت است.

​​