لبه تکنولوژی

چاپگر سه بعدی لاک پشت مجروح را نجات داد

منبع: مهر
نیکولا دی گیرومالو دامپزشک حیوانات آسیب دیده و دارای مشکل بعد از مواجهه با یک لاک پشت آسیب دیده به نام اوگا از چاپگر سه بعدی برای نجات جان وی کمک گرفت.
لاک پشت آسیب دیده مورد حمله یک جانور جونده قرار گرفته و پاهای عقبی وی گاز گرفته شده و آسیب دیده بود. مالک این لاک پشت یک دختر جوان است که به این علت بسیار ناراحت شده بود.
 
کارکنان یک کلینیک دامپزشکی در نهایت تنها توانستند یکی از پاهای آسیب دیده این لاک پشت را ترمیم کنند ولی پای دیگر تا بدان حد زخمی شده بود که چاره ای جز قطع آن باقی نمانده بود.
 
برای حل مشکل این لاک پشت در نهایت چاره ای جز استفاده از یک چاپگر سه بعدی برای خلق ابزاری کمکی برای راه رفتن این لاک پشت باقی نماند. Roma Stampa شرکت عرضه کننده این چاپگرهای سه بعدی با اندازه گیری ابعاد این لاک پشت توانست یک ابزار حرکتی چرخدار طراحی کند تا حرکت لاک پشت در محیط اطراف را ممکن کند. برای اتصال ابزار حرکتی به لاک پشت هم از آهنرباهای نئودیمیوم استفاده شد.
 
گیرومالو قبلا هم از تجهیزات و ابزار مشابهی برای کمک به حیوانات آسیب دیده و از جمله لاک پشت ها استفاده کرده بود. البته با توجه به اینکه لاک پشت ها شش ماه از سال در خواب زمستانی به سر می برند می توان این تجهیزات را در زمان خواب از آنها جدا کرد و بعد از بیدار شدن مجددا از آنها استفاده کرد.

​​