بازار سرمایه

شاتل بورسی می شود

منبع: شرکت مخابرات ایران
مدیرعامل سپرده گذاری مركزی از برنامه شركت شاتل برای انتشار اوراق اجاره یا مرابحه خبر داد. این شركت كه یكی از بزرگترین ارایه كننده خدمات اینترنت است برنامه ورود به بورس دارد.
 
محمدرضا محسنی در دیدار با اعضای هیات مدیره شاتل گفت: خوشبختانه تمایل شركت ها برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه افزایش چشمگیری یافته است. وی ادامه داد: شركت هواپیمایی ماهان خرداد سال جاری 210 میلیارد تومان اوراق اجاره در فرابورس منتشر كرد كه بیش از 16 برابر تقاضا در سامانه معاملات ثبت شد و تمام این اوراق در كسری از ثانیه به فروش رفت.
 
محسنی با بیان اینكه یكی از ماموریت های ویژه بازار سرمایه در سال 95، تسریع تامین مالی بنگاه های اقتصادی است، گفت: شركت شاتل می تواند با انتشار اوراق اجاره و یا مرابحه، بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق بازار سرمایه تامین كند.در این راستا، كارشناسان شركت سپرده گذاری همكاری های لازم را در این زمینه انجام خواهند داد.
 
مدیرعامل سمات خاطر نشان كرد : شركت های سیمان شرق، قطار مسافربری جوپار، رایتل، ماهان، فولاد مباركه اصفهان و بانك مسكن در سال 95 بیش از 13 هزار و 600 میلیارد ریال اوراق مختلف در بازار سرمایه منتشر كرده اند و شاتل می تواند به عنوان هفتمین شركت صكوك در این بازار عرضه كند.
 
سید شجاع الدین میر طاووسی عضو هیات مدیره شاتل نیز گفت: این شركت برای توسعه فعالیت های خود نیازمند منابع مالی جدید است كه امیدواریم بتوانیم از طریق بازار سرمایه این منابع را تامین كنیم. 
 
وی ادامه داد: برنامه ریزی شاتل انتشار 10 میلیارد ریال صكوك در 5 مرحله است كه امیدواریم فرآیند عملیاتی آن هر چه سریعتر آغاز شود. 
 
میرطاووسی همچنین یكی از برنامه های مهم گروه شركت های شاتل را ورود به بازار سرمایه اعلام كرد و افزود : بررسی و مطالعات لازم در این زمینه در حال انجام است تا شرایط برای حضور این شركت در این بازار مهیا شود. 

​​