فناوری اطلاعات

رونمایی از رایانه سه گوش و ردیاب تناسب اندام در نمایشگاه آیفا 2016 برلین

منبع: ایرنا
رایانه سه گوش شرکت اچ پی با پردازنده شرکت اینتل و ردیاب تناسب اندام با قابلیت اندازه گیری حجم عضلات و چربی بدن برای اولین بار در جهان، از جمله فناوری هایی هستند که در نمایشگاه آیفا 2016 رونمایی شدند.
رونمایی از رایانه سه گوش و ردیاب تناسب اندام در نمایشگاه آیفا 2016 برلین
 
           
 
نمایشگاه سالانه آیفا یکی از معتبرترین نمایشگاه های تجهیزات الکترونیکی است که در آن بهترین گوشی های هوشمند، تبلت ها، رایانه های شخصی، تلویزیون ها و تجهیزات پوشیدنی معرفی و رونمایی می شوند. اولین کنفرانس آیفا در سال 1924 برگزار شد و این رخداد در سال 1939 به یک نمایشگاه سالانه بدل شد. 
 
*** رایانه سه گوش شرکت اچ پی موسوم به Pavilion Wave
شرکت HP یک رایانه جدید سه گوش موسوم به Pavilion Wave تولید کرده است که ظاهری شبیه به بلندگو دارد و می توان آن را در هر نقطه ای از خانه قرار دارد. این رایانه از سیستم عامل ویندوز 10 بهره می برد و به یک بلندگوی درونی 360 درجه و پرقدرت مجهز است. پردازنده این کامپیتور از سری Core-i محصول شرکت اینتل است و تا 20 ترابایت حافظه داخلی دارد. همچنین امکان استفاده از کارت گرافیکی AMD و پشتیبانی همزمان از دو نمایشگر 4K را نیز فراهم می کند. هنوز قیمت جهانی این رایانه اعلام نشده است اما قرار است از 23 سپتامبر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.
 
***ردیاب تناسب اندام TomTom چربی بدن را اندازه گیری می کند
دستگاه TomTom Touch یکی از اولین ردیاب های تناسب اندام در جهان است که قابلیت اندازه گیری حجم عضلات و چربی بدن را دارد. این دستگاه به شکل یک نوار نازک است که یک صفحه نمایش لمسی دارد. عمر باتری آن به پنج روز می رسد و قادر است تعداد گام ها، فاصله طی شده، میزان کالری مصرف شده، میزان خواب و ضربان قلب کاربر را اندازه گیری کند. همچنین در صورت اتصال به گوشی iPhone یا گوشی های هوشمند اندرویدی قادر است پیغام هایی را برای کاربر نمایش دهد. این دستگاه قادر است حجم اجزای مختلف بدن از جمله حجم عضلات و چربی را اندازه گیری کند. 

​​