فناوری اطلاعات

حمایت «صحا» از شرکت‌های حوزه صنایع الکترونیک در نمایشگاه جیتکس 2016

منبع: ایسنا
صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از شرکت‌های حوزه صنایع الکترونیک جهت حضور در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس 2016 حمایت می‌کند.
 
دکتر علی وحدت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صحا با بیان این مطلب گفت: در راستای سیاست‌های تشویقی صحا ویژه حضور در نمایشگاه‌های معتبر خارجی و ضرورت حضور حداکثری شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های معتبر خارجی، صندوق حمایت از صنایع الکترونیک با هدف توسعه بازار و فراهم‌سازی زمینه‌های صادرات محصولات ایرانی از حضور شرکت‌ها در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس 2016 حمایت می‌کند.
 
به گفته وی، پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس 2016 به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار برپا خواهد شد.
 
وحدت افزود: طبق توافقات به عمل آمده با اتاق بازرگانی ایران شرکت‌های حوزه الکترونیک می‌توانند جهت حضور در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در این نمایشگاه از تسهیلات ارزان قیمت صحا با نرخ زیر 10 درصد بهره‌مند شوند.
 
مدیرعامل صحا با اشاره به اهمیت حضور در نمایشگاه‌های خارجی در  جهت صادرات محصولات ‌خاطرنشان کرد: پیش از این هم هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک به منظور تشویق و ترغیب صادرات صنایع الکترونیک، مقررکرده بود که به مشتریان طرف قرارداد صندوق که دارای تسهیلات جاری هستند، چنانچه تا زمان تسویه قرارداد در نمایشگاه‌های معتبر خارجی شرکت کنند، به ازای هر بار شرکت به اندازه یک درصد و حداکثر تا سقف 3 درصد در کارمزد تسهیلات اعطایی تخفیف داده شود.
 
بر اساس این گزارش، نمایشگاه جی تکس 2016 به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره‌های کامپیوتر و ICT در خاورمیانه طی روزهای 25 تا 29 مهرماه امسال در دبی برگزار می‌شود.

​​