لبه تکنولوژی

راه اندازی کارخانه تولید باطری برای خودروهای برقی

منبع: مهر
همکاری دو شرکت بزرگ خودروسازی و تجهیزات الکترونیکی به توسعه هرچه سریعتر صنعت خودروهای برقی در جهان کمک می کند.
کارشناسان پیش بینی می کنند تولید خودروهای برقی در سال ۲۰۱۸ افزایش قابل توجهی پیدا کند. حالا شرکتهای بزرگ خودروساز تلاش می کنند تا با طراحی و تولید نسل جدیدی از باتریها، برد حرکتی این دسته از خودروها را افزایش داده و بدین ترتیب مشتریان بیشتری برای خود دست و پا کنند.
 
بی ام و آلمان از جمله شرکتهای خودروسازی است که در سالهای اخیر در زمینه طراحی محصولات برقی سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داده است. اکنون این شرکت در نظر دارد تا همکاری بی سابقه ای را با سامسونگ کره جنوبی برای تولید نسل جدیدی از باتری های ویژه خودروهای برقی آغازکند.
 
گفته می شود سامسونگ در نظر دارد تا کارخانه جدید تولید باتری در مجارستان راه اندازی کند. البته هنوز معلوم نیست مشتری یا مشتریان اصلی سامسونگ چه شرکتهای خودروسازی باشد اما یک نکته کاملا روشن است: سامسونگ در نظر دارد تا سرمایه گذاری کلان ۳۵۸ میلیون دلاری در این کارخانه جدید انجام دهد. قرار است تولید باتری در این کارخانه از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آغاز شود.
 
این کارخانه در نزدیکی بوداپست پایتخت مجارستان ساخته می شود و سالانه نیاز باتری ۵۰ هزار خودرو را تأمین می کند.
 
درحالی که فروش خودروهای برقی در چین با افت محسوسی همراه شده است، سامسونگ توجه خود را به بازار پررونق اروپا معطوف کرده است.
 
در میان شرکتهای خودروسازی که با سامسونگ همکاری خواهند کرد، بی ام و آلمان از جمله مهمترین طرفهای قرارداد به شمار می آید.
 
نکته جالب توجه اینجاست که هم اکنون باتری خودروی برقی i۳ بی ام و در کره جنوبی تولید می شود حال آنکه این  خودرو در آلمان مونتاژ می شود.

​​