بازار سرمایه

بزرگترین خدمات دهنده اینترنت صکوک منتشر می کند/ شاتل بورسی می شود

منبع: رادیو سهام
محمدرضا محسنی، مدیرعامل سمات در دیدار با اعضای هیات مدیره شاتل گفت: خوشبختانه تمایل شرکت ها برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه افزایش چشم‌گیری یافته است.
 
وی ادامه داد: شرکت هواپیمایی ماهان خرداد سال جاری ۲۱۰ میلیارد تومان اوراق اجاره در فرابورس منتشر کرد که بیش از ۱۶ برابر تقاضا در سامانه معاملات ثبت شد و تمام این اوراق در کسری از ثانیه به فروش رفت.
 
محسنی با بیان اینکه یکی از ماموریت های ویژه بازار سرمایه در سال ۹۵، تسریع تامین مالی بنگاه های اقتصادی است، گفت: شرکت شاتل می تواند با انتشار اوراق اجاره و یا مرابحه، بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق بازار سرمایه تامین کند.در این راستا، کارشناسان شرکت سپرده گذاری همکاری های لازم را در این زمینه انجام خواهند داد.
 
مدیرعامل سمات خاطر نشان کرد: شرکت های سیمان شرق، قطار مسافربری جوپار، رایتل، ماهان، فولاد مبارکه اصفهان و بانک مسکن در سال ۹۵ بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اوراق مختلف در بازار سرمایه منتشر کرده اند و شاتل می تواند به عنوان هفتمین شرکت صکوک در این بازار عرضه کند.
 
سید شجاع الدین میر طاووسی عضو هیات مدیره شاتل نیز گفت: این شرکت برای توسعه فعالیت های خود نیازمند منابع مالی جدید است که امیدواریم بتوانیم از طریق بازار سرمایه این منابع را تامین کنیم.
 
وی ادامه داد: برنامه ریزی شاتل انتشار ۱۰ میلیارد ریال صکوک در ۵ مرحله است که امیدواریم فرآیند عملیاتی آن هر چه سریعتر آغاز شود.
 
وی یکی از برنامه های مهم گروه شرکت های شاتل را ورود به بازار سرمایه اعلام کرد و افزود: بررسی و مطالعات لازم در این زمینه در حال انجام است تا شرایط برای حضور این شرکت در این بازار مهیا شود.

​​