باندپهن

تمایل غول مخابراتی فرانسه به حضور در ایران

منبع: مهر
شرکت اورنج فرانسه که سال‌ها در تدارک ورود به بازار ایران بوده است، اعلام کرده  مطالعات امکان سنجی برای سرمایه‌گذاری در شرکت ارتباطات سیار ایران را انجام داده است.
 
منابع متعددی به وال استریت ژورنال اظهار کرده‌اند اورنج تمایل دارد در شرکت ارتباطات سیار ایران سهمی خریداری کند.این شرکت فرانسوی در بیانیه‌ای به وال استریت ژورنال گزارش‌های مذکور را تأیید و اعلام کرد بررسی‌هایی را برای خرید سهم در شرکت ارتباطات سیار انجام داده زیرا با توجه به برخی از تحریم‌های اقتصادی که هنوز علیه ایران وجود دارد، فضای کنونی پیچیده است.
 
به گفته منابع آگاه، اورنج که بزرگترین شرکت مخابرات فرانسه است یکی از شرکت‌های اروپایی متعددی محسوب می‌شود که برای سرمایه‌گذاری در شرکت مخابرات ایران مذاکره کرده‌اند. اورنج در این باره به رویترز اعلام کرد پیش‌بینی می‌کنیم این مذاکرات تا چند ماه آینده نهایی شود.
 
فرانسه که در زمان مذاکرات هسته‌ای قدرت های جهانی با ایران موضع سختگیرانه‌ای را اتخاذ کرده بود پس از برداشته شدن تحریم‌ها در تلاش بوده تا شرکت‌های فرانسوی از فرصت‌هایی که در بازار ایران وجود دارد بهره‌مند شوند.
 
یک مقام وزارت اقتصاد فرانسه در این باره گفته بود برداشته شدن تحریم ها، فرصت های قابل ملاحظه‌ای را برای شرکت‌ها بخصوص شرکت‌های مخابراتی به منظور شراکت و رشد در ایران فراهم می‌کند.

​​