فناوری اطلاعات

پرداخت کرایه پستی در مقصد برای 4 نهاد حکومتی ممنوع شد+ توضیح پست

منبع: فارس
شرکت پست در ابلاغیه‌ای به ادارات پستی سراسر کشور اعلام کرد به منظور جلوگیری از ریزش درآمد از قبول مرسولات کرایه در مقصد به 4 مقصد حکومتی خودداری کنند؛ فارس علت این ابلاغیه را پیگیری کرده است.
 
اخیرا شرکت پست در ابلاغیه‌ای به ادارات پستی سراسر کشور اعلام کرده که به منظور جلوگیری از ریزش درآمد از قبول مرسولات کرایه در مقصد به 4 نهاد حکومتی خودداری کنند.
 
در این ابلاغیه اعلام شده: «به منظور جلوگیری از ریزش درآمد و امکان پایش سیستمی مرسولات کرایه در مقصد در سامانه در اختیار، مقتضی است دستور فرمایید از قبول مرسولات کرایه در مقصد به مقاصد نهاد رهبری، نهاد ریاست جمهوری، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و ... که امکان اخذ وجه وجود ندارد، اکیدا خودداری گردد.»
 
در پیگیری خبرنگار فارس، شرکت پست اعلام کرد: سرویس کرایه در مقصد که گیرنده هزینه پستی را قبول می‌کند یک سرویس تجاری است که بیشتر در امانات و خرید و فروش‌های اینترنتی کاربرد دارد و اساسا این سرویس ارتباطی به مردم پیدا نمی‌کند. هدف از این ابلاغیه ممنوعیت قبول مرسولات برای تمامی دستگاه‌های اجرایی بوده که طبیعتا مخاطبان این نامه‌ها در دستگاه مشخص نیست.
 
همچنین گفته می‌شود پیش از این ارسال نامه از سوی مردم به این مقاصد هزینه پستی نداشته است که البته مشخص نیست در قالب سرویس کرایه در مقصد انجام می شده یا خدمت مضاعف شرکت پست بوده است. اما شرکت پست این موضوع را رد کرد. این شرکت اعلام کرد که هیچ‌گاه بخشنامه‌ای با این موضوع برای رایگان بودن ارسال نامه یا کرایه در مقصد به نهادهای نامبرده نداشته است.

​​