باندپهن

دسترسی شرکت‌ها به شبکه اختصاصی با IPVPNمخابرات

منبع: شرکت مخابرات ایران
شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام 2016 اقدام به ارائه سرویسی با عنوان IPVPN کرده که با بهره‌گیری از این سرویس می‌توان از مزایایی چون امکان مسیردهی استاتیک و دینامیک،برقراری ارتباطات آنی و مواردی از این دست بهره برد.
 
IPVPN محصولی از آشنای اول از زیرمجموعه‌های شرکت مخابرات ایران است که با ایجاد یک شبکه اختصاصی یکپارچه امکان دسترسی به منابع اطلاعات مشترک سازمانی را با کیفیت و امنیت بالا برای شرکت‌ها و موسسات سراسر کشور فراهم می‌آورد.
 
این محصول بدون نیاز به پشتیبانی واحد داخلی فناوری اطلاعات و نیروهای متخصص سازمان‌ها قابل ارائه بوده و دربرگیرنده فناوری‌های VPLS،MPLS،VPWS است.بدین ترتیب با بهره‌گیری از IPVPN مخابرات شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توانند نیازهای خود در بخش شبکه‌اختصاصی را تامین کنند.
 
از جمله مزایای این سرویس می‌توان به مواردی چون انعطاف‌پذیری بالا بر اساس ابعاد شرکت و نیازهای مشترک،ایجاد بستری مناسب برای یکپارچه سازی محدوده وسیعی از نرم افزارها از جمله محیط ایمیل،سیستم‌های مالی،پیام رسانی،CRM،ERP و بسیاری سیستم‌های دیگر اشاره کرد.
 
همچنین بهره گیری از IPVPN امکان برقراری امکاناتی چون ارتباط با سرعت و امنیت بالا،تضمین کیفیت سرویس و پهنای باند اختصاص را فراهم می‌کند.ازدیگر مزایای این سرویس نیز می‌توان از ارائه توافقنامه‌های متفاوت سطح خدمت(SLA) بر اساس نیازمندی‌های مشترک و وابسته به امکانات ارائه سرویس از جمله MTTR،Packet Loss،Jitter و Delay و پشتیبانی کامل و با کیفیت از تمام سرویس‌ها از جمله تجهیزات سمت مشترک به صورت 24 ساعته در طول تمامی روزهای هفته یاد کرد.
 
درعین حال استفاده از IPVPN باعث بهبود کارایی و سادگی پیاده‌سازی در مقیاس‌های کلان خواهد بود.
 
از جمله قابلیت‌های بهره‌گیری از این سرویس نیز می‌توان به مواردی چون دسترسی‌های متفاوت بر بسترهایSHDSL،xDSLو غیره،تعریف پورت‌های متفاوت بر اساس نیاز مشتری،امکان مسیردهی استاتیک و دینامیک،ایجاد دسترسی به شبکه اختصاصی یکپارچه از طریق فیبر نوری،کابل مسی و بی سیم (wireless)،برقراری ارتباطات آنی و تعریف و اولویت‌بندی ترافیک بر اساس نیازهای مشتری اشاره کرد.
 
همچنین استفاده از IPآدرس‌های مورد درخواست شرکت‌ها،برقراری ارتباط رایگان برای تماس‌های بر بستر IP،ارائه تجهیزات سمت مشترک بنا به درخواست مشتری از جمله امکاناتی است که به واسطه استفاده از سرویس IPVPN می‌توان از آنها بهره‌مند شد.

​​