رگولاتوری

رگولاتوری گزارشی از اختلال اینترنت دریافت نکرد/رضایت نسبی کاربران

منبع: مهر
با وجود اختلالات بسیار و کندی سرعت در دسترسی به سایتهای اینترنتی در روزهای اخیر، معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: گزارشی در مورد اختلال اینترنت به رگولاتوری نرسیده است.
از اوایل هفته جاری، دسترسی به اینترنت برای کاربران اپراتورها و سرویس دهنده های مختلف، با اختلال و کندی همراه است و بسیاری از کاربران اذعان دارند که با قطع و وصلی و کندی در دریافت سرویس مواجه شده اند.
 
حسین فلاح جوشقانی معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پیگیری خبرنگار مهر از دلایل بروز این مشکل، اظهار داشت: تا این لحظه گزارشی مبنی بر اختلال در سرویس اینترنت شرکتهای اینترنتی به رگولاتوری اعلام نشده است.
 
وی با بیان اینکه پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار می دهیم و نتایج آن را اعلام خواهیم کرد، در مورد عدم رضایت کاربران اینترنت از سرویس دریافتی خود، تاکید کرد: بررسی هایی که با انجام یک نظرسنجی انجام شد نشان داد که مردم از سرویس اینترنت خود رضایت نسبی دارند.
 
معاون رگولاتوری با اشاره به نتایج این نظرسنجی گفت: این نظرسنجی از یک جامعه آماری ۳۰ هزار نفری به صورت تلفنی و در استانهای مختلف انجام شد و بر مبنای سوالات متعددی از جمله کیفیت سرویس، تعرفه، پشتیبانی و پاسخگویی اپراتور، کاربران رضایت نسبی خود را از دریافت این سرویس اعلام کردند.
 
فلاح جوشقانی با بیان اینکه این نظرسنجی برمبنای یک روش علمی و با میزان اطمینان ۹۰ درصد اخذ شد، خاطرنشان کرد: رضایت کاربران از اینترنت مطلق نیست و به طور قطع مشکلاتی وجود دارد اما به طور کل کاربران از این سرویس، رضایت نسبی دارند.
 
وی با تاکید براینکه گزارشی در چندروز اخیر از بروز مشکل در کیفیت سرویس اینترنت دریافت نکردیم، اضافه کرد: نتایج نظرسنجی از کیفیت اینترنت در استانهای مختلف را برای فصل تابستان، به زودی اعلام می کنیم.
 
معاون رگولاتوری یکی از برنامه های مدنظر این سازمان را به عنوان نهاد نظارتی در حوزه سرویس های ارتباطی، ارزیابی اپراتورهای سرویس دهنده اینترنت و موبایل، برمبنای نظرسنجی های عمومی عنوان کرد و افزود: مردم بهترین گزینه برای کیفیت سنجی اینترنت خواهند بود و به طور قطع چنانچه از سرویس راضی نباشند، نمی گویند که راضی هستیم. این نتایج نظرسنجی می تواند در ارزیابی اپراتورهای ارتباطی تاثیرگذار باشد.

​​