رگولاتوری

اسناد مزایده اپراتور پست خصوصی آماده شد

منبع: تسنیم
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم‌زمان با ابلاغ اساسنامه جدید شرکت ملی پست، اسناد برگزاری مزایده اپراتور پست خصوصی را تنظیم کرد.
 
تغییر اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و تصویب ساختار جدید آن در مجلس شورای اسلامی باعث شد تا زمینه ورود اپراتورهای جدید پستی به کشور فراهم شود.
 
با ابلاغ اساسنامه جدید شرکت ملی پست که به مدت پنج سال آزمایشی مورد اجرا گذاشته شد، فرصتی در اختیار دولت قرار گرفت تا حداقل دو اپراتور پست خصوصی در کشور فعال گردد.
 
پست از جمله ارگان‌هایی است که باید طبق سیاست‌های کلی اصل 44 به بخش خصوصی واگذار می‌شد. برای انجام چنین کاری لازم بود تا پست دولتی به دو بخش حاکمیتی و غیرحاکمیتی تقسیم می‌شد اما مجلسی‌ها با این موضوع موافقت نکردند.
 
لذا اساسنامه این شرکت برای یک دوره پنج ساله به اجرای آزمایشی گذاشته شد تا فرصت تقویت بخش خصوصی وجود داشته باشد.
 
طبق این اساسنامه باید حداقل دو اپراتور خصوصی ظرف امسال و سال آینده فعال شود.
 
با چنین کاری فرصتی در اختیار مجلس و دولت بعدی قرار گرفت تا تصمیم بگیرند که شرکت پست دولتی را همچنان حفظ یا به بخش خصوصی واگذار کنند. حتی می‌توانند بعد از این مدت شرکت پست دولتی را منحل کنند.
 
با این حال صادق عباسی شاهکوه –معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری- در گفت‌وگویی با تـسنیم خبر از تنظیم تمام اسناد مربوط به برگزاری مزایده اپراتور پست خصوصی داد و گفت: در مرحله مستندسازی هستیم و امیدواریم پروانه اپراتور پست خصوصی را بتوانیم تا پایان سال واگذار کنیم.

​​