فناوری اطلاعات

رییس رگولاتوری خبرداد: ورود شبکه های اجتماعی با سهام 50 درصد ایرانی / آغاز واگذاری اینترنت رایگان سرشماری اینترنتی

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه سند ساماندهی شبکه های اجتماعی آماده است، از ساماندهی سه دسته شبکه اجتماعی خبرداد.
 
علی اصغر عمیدیان  معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با تماس نیوز درباره  طرح تشویقی اینترنت رایگان برای شرکت کنندگان درسرشماری اینترنتی گفت: خوشبختانه اپراتورهای همراه،  همانند  اپراتورهای ثابت اینترنت  با اشتیاق دراین طرح ملی شرکت کردند و از روز یک شنبه تا دوشنبه، 86 میلیون پیامک برای کاربران رفته است که درآن لینک ثبت نام سرشماری 95 را گذاشته اند تا به صورت مجانی ثبت نام کنند و در صورت موفقیت برای ثبت نام 2 گیگ اینترنت رایگان دریافت می کنند.
 
 وی درخصوص شایعه ای درباره اینکه برخی اپراتورها اعلام کرده اند  که باید این دو گیگ اینترنت دوروزه  مصرف شود گفت: چنین بحثی مطرح نیست اگر مردم مواردی رامشاهده کردند می توانند به سامانه 195 اطلاع دهند.
 
عمیدیان ادامه داد:  اگر مردم در رابطه با اینترنت و خدمات اینترنتی  مشکلی در سرشماری اینترنتی  داشته باشند  می توانند  به  سامانه 195 اطلاع دهند اما اگر در رابطه با خود سرشماری مواردی دیده شود، لازم است از طریق مرکز آمارایران پیگیری کنند.
 
معاون وزیر ارتباطات سرشماری اینترنتی را بر بستر شبکه ملی اطلاعات  عنوان کرد و ادامه داد:  این طرح هزینه ها را برای کاربران کاهش داده است.
وی رایگان بودن ثبت نام را مثبت ارزیابی کرد و گفت:  این  طرح موجب می شود تا مردم شیرینی استفاده از شبکه ملی اطلاعات را حس کنند.
 
ورود شبکه های اجتماعی  با سهام 50 درصدی ایرانی 
 
وی که طی حکمی از سوی وزیر ارتباطات و  فناوری اطلاعات  مسوول ساماندهی شبکه های اجتماعی داخلی نیز شده است در خصوص سرانجام تصمیمات در زمینه ساماندهی  شبکه های اجتماعی گفت: الحمدالله سندش تهیه شده است که شامل  سه بخش است شبکه های بومی صد درصد ایرانی که در دو بخش از آنها حمایت می شود ،بخش اول حمایت تا زمانی که به سطحی از کاربری برسند و بخش دوم زمانی است که با افزایش کاربری بتوانند  طرح تجاری خود را فعال کنند.
 
 اما دسته دوم شبکه های اجتماعی مشترک با خارجی ها است که 50 درصد سهامش ایرانی است و  سطح محدودی  از حمایت  را دارد  و نوع سوم شبکه های اجتماعی  خارجی  است که  دیتاسنترش را منتقل  کند و سیاستهای نظام جمهوری اسلامی را بپذیرد.

​​